1. Dziś  rozprowadzamy nowy  numer „Opiekuna”. W numerze, m.in. o Relikwiach Trzech Króli i o Domu św. Józefa w Nazarecie oraz  książkę pt. „Wszystko o Eucharystii”. Zachęcamy do nabywania!  

2. W dzisiejszą niedzielę z racji  zakończenia roku 2017   w naszym kościele parafialnym  o g. 17.00 będzie sprawowana Msza dziękczynno-błagalna, a po niej będzie nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem. Wszystkich parafian na tę Mszę św. serdecznie zapraszamy. 

3. W dzisiejszą  niedzielę na wszystkich Mszach św., Radni Parafialni zabiorą głos na temat renowacji naszego kościoła, a po Mszach św., jak co miesiąc, będą przeprowadzać zbiórkę pieniężną na rzecz renowacji naszej świątyni. Dziękujemy za ofiary.

4. Jutro (poniedziałek) 1 dzień stycznia 2018 r. - „Nowy Rok” - obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – porządek Mszy św. jak w niedzielę. Przypominamy, że zarówno jutro (1 stycznia) jak i w sobotę (6 stycznia) mamy  obowiązek uczestnictwa we Mszy św. pod sankcją grzechu ciężkiego.

5. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Szczególna okazja do spowiedzi.   Po Mszy wieczornej o g. 17.00 w sobotę będzie Różaniec fatimski. Zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe naszej parafii. Intencja Różańca na styczeń: „O pokój na świecie”.

6. W sobotę  przypada uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Jest to już od paru lat w naszym kraju dzień wolny od pracy. Starajmy się ten dzień przeżyć w duchu świątecznym. Weźmy udział we Mszy św., bo do tego nas w tym dniu Kościół zobowiązuje. Powstrzymajmy się też od niekoniecznych prac i zakupów. Porządek Mszy św. w tym dniu niedzielny. Podczas wszystkich Mszy św. w tym dniu będzie poświęcenie kadzidła, kredy i wody, a po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na rzecz Misji. Bóg zapłać za złożone ofiary. 

7. W przyszłą niedzielę będzie Niedziela Chrztu Pańskiego, która zakończy w Kościele liturgiczny Okres Narodzenia Pańskiego.

8. A teraz porządek kolędowania w tym tygodniu:

Wtorek od g. 15.00 – Ul. Kaliska od str. kościoła (2 ks.) oraz Ul. Ogrodowa i Marszałka (1 ks.)

Środa od g. 9.00–Chrzanowice n/szosą(1 ks.), a od g. 15.00 – Ul. Młyńska (1 ks.) oraz Pl. Niepodległości po  str. Apteki (1 ks.)

Czwartek od g. 15.00 -  Ul. Przemysłowa – Bloki „8”, „9”, „10” (3 ks.).

Piątek  od g. 9.00 – Brończyn (2 ks.), a od g. 15.00 – Ul. Spacerowa i Projektowana (1 ks.)

9. Przypominamy, że z racji „kolędy” Msze św. w dni powszednie będą codziennie rano, a wieczorne Msze św. będą tylko w środy, piątki i soboty. Kancelaria zaś w czasie trwania kolędy będzie czynna codziennie od poniedziałku do soboty – rano, w godz. 8.00-8.30. 

10. W imieniu organizatorów, za zgodą i pod patronatem Księdza Biskupa Edwarda Janiaka, ponownie zapraszamy na koncert kolęd pod tytułem „Betlejem w Polsce”. Wystąpią największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej: m.in. Natalia Kukulska, Mieczysław Szcześniak, Beata Bednarz, Agnieszka Musiał wraz z orkiestrą. Podczas tego Bożonarodzeniowego spotkania będą wykonane najpiękniejsze kolędy z całego świata, życzenia Księdza Biskupa i łamanie się opłatkiem – jaki każdy otrzyma przy wejściu oraz wspólny śpiew kolęd. Koncert odbędzie się 11 stycznia 2018 r. o g. 19.00, na hali „Arena Winiary” w Kaliszu. Zapisy na bilety, w cenie 80 zł., odbywać się będą jeszcze dziś  po Mszach św. w zakrystii. Mamy jeszcze 10 wolnych biletów. Zachęcamy!

11. Z racji Niedzieli Świętej Rodziny wszystkim rodzinom naszej parafii życzymy pokoju, radości i wszelkiej pomyślności.