1. W ubiegłą niedzielę na wszystkich Mszach św., Radni Parafialni zabierali głos na temat renowacji naszego kościoła, a po Mszach św., jak co miesiąc, przeprowadzali zbiórkę pieniężną na rzecz renowacji naszej świątyni. Zebrano na ten cel 2.468 zł. Dziękujemy za złożone ofiary.

 

2. Dziś  nadal rozprowadzamy  numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. W numerze, m.in. o Relikwiach Trzech Króli i o Domu św. Józefa w Nazarecie oraz  książkę pt. „Wszystko o Eucharystii”. Zachęcamy do nabywania!  

 

3. Dziś przeżywamy niedzielę Chrztu Pańskiego, kończącą liturgiczny okres Bożego Narodzenia. 

 

 

4. W środę od rana do wieczornej Mszy św. będziemy przeżywać w naszym kościele parafialnym, jak co miesiąc, Jerycho Maryjne, czyli całodzienną modlitwę różańcową przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy na modlitwę!

 

5.Przeżywamy w naszej parafii kolędę. Przypominamy, że wraz z Radnymi Parafialnymi prosimy naszych parafian i ludzi dobrej woli o solidarne wsparcie finansowe renowacji kościoła św. Anny.  Podczas kolędy zapisujemy w księdze i rozdajemy pamiątkowe „cegiełki” wszystkim, którzy złożą ofiarę na wspomniany cel. Z góry dziękujemy wszystkim za zrozumienie i wsparcie.

 

Porządek kolędowania w tym tygodniu będzie następujący:

 

Poniedziałek od g. 15.00 – „Stare Miasto” (1 ks.), ul. Kościelna i „Błaszkowianka” (1 ks.),  oraz                                  Bloki „SKR” i tzw. „Szeregowiec” (1 ks.) 

 Wtorek od g. 9.00 – Maciszewice (1 ks.), a od g. 15.00 – ul. Kościuszki od str. kościoła (2 ks.)

Środa od g. 9.00 – Brzozowiec (2 ks.), a od g. 15.00 – ul. Przemysłowa „2” (1 ks.)

Czwartek od g. 15.00 – ul. Pułaskiego z dwóch stron (2 ks.) i ul. Sportowa „1” (1 ks.)

Piątek od g. 15.00 – ul. Sulwińskiego - Bloki „10” i „10 A” (2 ks.), oraz ul Przemysłowa „3” (1 ks.) 

Sobota od g. 9.00 – Borysławice Wieś (3 ks.)

6. Przypominamy, że z racji „kolędy” Msze św. w dni powszednie będą codziennie rano, a wieczorne Msze św. będą tylko w środy, piątki i soboty. Kancelaria zaś w czasie trwania kolędy będzie czynna codziennie od poniedziałku do soboty – rano, w godz. 8.00-8.30.

 

Z racji Niedzieli Chrztu Pańskiego przypominamy rodzicom, którzy chcą ochrzcić dziecko, że powinni:

 

A. Wziąć odpowiedzialność za wychowanie swojego dziecka w wierze oraz wybrać chrzestnych wierzących i regularnie praktykujących, którzy mają ukończone 16 lat, są  po bierzmowaniu, co niedzielę uczestniczą we Mszy św. i nie żyją w związku niesakramentalnym, którzy będą pomagać rodzicom w religijnym wychowaniu dziecka.

 

B. Zgłosić się ok. 1 miesiąc przed terminem chrztu do kancelarii parafialnej i ustalić z księdzem termin Chrztu św., dostarczając akt urodzenia dziecka i spisując akt Chrztu. Chrzty odbywają się w sobotę o g. 18.00 lub w czasie innych Mszy św. w niedzielę.

 

C. Bezpośrednio przed chrztem rodzic ma udać się w zakrystii do pana    

„kościelnego”, a chrzestni składają podpisy w księdze chrztów.

 

7. W zakrystii są do odebrania bilety na Koncert kolęd pod tytułem „Betlejem w Polsce”, który odbędzie się w czwartek 11 stycznia 2018 r. o g. 19.00, na hali „Arena” w Kaliszu. Prosimy zgłosić się po te bilety, najlepiej jeszcze dzisiaj.