1. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W numerze polecamy artykuł „Milcząca obecność”, w którym  mniszki z klasztoru na terenie naszej diecezji opowiadają o swoim codziennym życiu za murami klauzury, oraz o pierścieniach dla św. Józefa ofiarowanych przez pięciu papieży  Opiekunowi Pana Jezusa z kaliskiego sanktuarium.  Nadal też polecamy  książkę pt. „Wszystko o Eucharystii”. Zachęcamy do nabywania!

2. W dzisiejszą  niedzielę po wszystkich Mszach św. Radni Parafialni, jak co miesiąc, będą przeprowadzać zbiórkę pieniężną na rzecz renowacji (tynkowania) naszego kościoła.  Będą też rozdawane stosowne „cegiełki”. Dziękujemy za ofiary.

3. W środę  zapraszamy na Mszę św. wieczorną o g. 18.00 i na spotkanie formacyjne po tej Mszy św. Wspólnotę Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym w naszej Parafii.

4. W  czwartek wieczorem o g. 19.00 wznawiamy cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy!

5. W piątek  przypada  święto Ofiarowania Pańskiego. Porządek Mszy św.: g. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00.  Z racji przeżywanego 2 lutego Światowego Dnia Życia Konsekrowanego, w przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe naszej Diecezji; między innymi na wsparcie Sióstr Kamedułek w Złoczewie.

6. 2 lutego przypada I Piątek miesiąca. Już pół godziny przed Mszą św. będzie okazja do spowiedzi. Zapraszamy do spowiedzi zwłaszcza dzieci.

7. W sobotę, z racji I soboty miesiąca, po Mszy wieczornej będzie nabożeństwo fatimskie. Na to nabożeństwo zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej, a zwłaszcza członków Róż Różańcowych. Int. Różańca na luty: „Za chorych i starszych parafian”.

8. Wczoraj (sobota) zakończyła się w naszej parafii wizyta duszpasterska, tzw. „kolęda”. Jeżeli ktoś z jakichkolwiek powodów nie miał w tym roku „kolędy”, a chciałby z niej skorzystać to prosimy to w najbliższych dniach zgłosić w kancelarii parafialnej. Celem kolędy jest bezpośrednie spotkanie się kapłanów z wiernymi w ich domach, wspólna modlitwa oraz błogosławieństwo ludzi i ich domostw. Na kolędzie w tym roku odwiedziliśmy ok. 1600 rodzin. Wszystkim rodzinom naszej parafii składamy serdeczne podziękowanie za miłe przyjmowanie swoich duszpasterzy „po kolędzie”. Panom i paniom sołtysom dziękujemy bardzo za zorganizowanie pojazdów, tym którzy nas wozili za trud kolędowego podwożenia, a paniom domu za kolędowe posiłki. Dziękujemy za Waszą serdeczną życzliwość, której my księża w czasie kolędy doświadczaliśmy w zdecydowanej większości rodzin. Wszystkie ofiary pieniężne jakie parafianie złożyli w tym roku na „kolędzie”, po odliczeniu części ofiar kolędowych dla księży, będą przeznaczone na renowację naszego kościoła. O wysokości tych ofiar poinformujemy parafian w przyszłą niedzielę. Wszystkim ofiarodawcom składamy jeszcze raz serdeczne podziękowanie!

9. Wspólnota Emmanuel zaprasza na weekendowe rekolekcje dla małżeństw, które odbędą się w Kaliszu w dniach 17 – 18 marca br. Więcej informacji o rekolekcjach można znaleźć na plakacie znajdującym się w gablocie parafialnej.