1. W ubiegłą niedzielę po Mszach św., odbyła się zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe naszej Diecezji. Zebraliśmy na ten cel 910 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary !

2. Dziś  rozprowadzamy  nowy numer „Opiekuna”. W numerze polecamy rozmowę z diecezjalnym duszpasterzem  osób niepełnosprawnych o ich przygotowaniu do przyjęcia I Komunii św. oraz artykuł o Niemieckich obozach śmierci, których Niemcy utworzyli w sumie 1634.  Polecamy też nową książkę z serii „Wszystko o...”   pt. „Wszystko co Polskę stanowi”.  Publikacja zawiera modlitwy, pieśni i wiersze patriotyczne oraz prezentuje  wydarzenia historyczne Polski, które mają już rangę symboli naszej polskiej tożsamości. Koszt książki – 8 zł.  Zachęcamy do nabywania!

3. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Chorego i rozpoczynamy Tydzień modlitw o trzeźwość w narodzie. Ogarnijmy swoją modlitwą ludzi chorych oraz uzależnionych od alkoholu.

4. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy w liturgii Kościoła Okres Wielkiego Postu.  Msze św. będą o g. 7.00, 8.00 (Brończyn), 9.00, 16.00 i 18.00.  W środę obowiązuje nas post ścisły ilościowy i jakościowy. Na liturgii w tym dniu będzie poświęcenie i posypanie głowy popiołem. W środę też będzie Jerycho Różańcowe w naszej parafii czyli całodzienna modlitwa różańcowa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy! W czasie Wielkiego Postu nie używa się kwiatów do ozdabiania ołtarzy.

5. W  czwartek wieczorem o g. 19.00 zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu.

6. W piątek o g. 19:00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie i modlitwami do św. Charbela.

7. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o g. 12.00 i na spotkanie po tej Mszy wszystkie dzieci pierwszokomunijne z rodzicami. Będą rozdawane świece pierwszokomunijne.

8. W Wielkim Poście, jak co roku, będą w naszej świątyni parafialnej nabożeństwa pasyjne. W każdy piątek o g. 17.00 będzie nabożeństwo „Drogi Krzyżowej”, a po niej Msza św., natomiast w niedziele o g. 17.00 będą „Gorzkie Żale”, a po nich Msza św. Zachęcam wszystkich do licznego udziału w tych nabożeństwach.

9. W październiku minionego roku złożyliśmy jako parafia, już po raz drugi, wniosek do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego o dotacje finansowe na rzecz renowacji kościoła św. Anny w Błaszkach. Tym razem wniosek został rozpatrzony pozytywnie i przyznano nam na ten cel dotację w wysokości 80.000 zł. (osiemdziesiąt tysięcy złotych). Wyrażamy ogromną wdzięczność zarówno samemu Ministerstwu jak  również Wicemarszałkowi Senatu Rzeczypospolitej,  Panu prof. Michałowi Seweryńskiemu z Ziemi Sieradzkiej oraz kilku posłom, którzy poparli nasz wniosek o wsparcie finansowe. Konkurencja bowiem instytucji ubiegających się o dotacje unijne na renowację zabytkowych obiektów była tak duża, że bez poparcia wspomnianych osób otrzymanie środków finansowych na renowację naszej świątyni z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego byłoby bardzo trudne do osiągnięcia.
Po otrzymanej dotacji finanse związane z remontami naszego kościoła przedstawiają się następująco. Na rzecz wspomnianych remontów do dnia dzisiejszego pozyskaliśmy w sumie kwotę  388.996 zł.  Całość zaś renowacji świątyni (czyli otynkowanie całego kościoła i naprawa wszystkich okien)  będzie kosztować ok. 530.000 zł. Wszystkim więc ofiarodawcom składamy jeszcze raz serdeczne podziękowanie i prosimy nadal o zrozumienie i dalsze wsparcie naszej inwestycji.
Po zakończeniu wyżej opisanych remontów, czeka nas, jak Bóg da to już w przyszłym roku, druga część prac remontowych, którymi będą: wykonanie izolacji pionowej fundamentów kościoła oraz podziemne odprowadzenie wód deszczowych, gruntowna naprawa i otynkowanie płotu wokół kościoła oraz zdjęcie i ułożenie od nowa, na nowej podsypce, kostki granitowej wokół kościoła. O kosztach tych prac poinformujemy w przyszłości.