OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXIX NIEDZIELI ZWYKŁEJ

19.10.08 r.

Od dziś rozpoczynamy w naszej parafii  coniedzielną katechezę dorosłych czyli systematyczną formację katechizmową wiernych. Katecheza ta będzie miała miejsce w każdą niedzielę bezpośrednio przed każdą Mszą św. i będzie trwała ok. 5 minut. Katecheza taka jest już prowadzona we wszystkich parafiach Diecezji płockiej oraz w wielu parafiach innych diecezji naszego kraju. Katechezy niedzielne, które od dziś będziemy prowadzić w naszej parafii są opracowywane na podstawie KKK Jana Pawła II z 1992 r. przez kolegium redakcyjne pracujące pod kierunkiem Bpa Romana Marcinkowskiego. Mamy nadzieję i modlimy się o to aby te katechezy stały się dobrą okazją i narzędziem do pogłębienia wiary i wiedzy religijnej wszystkich parafian.

Powyższemu dziełu katechizacji dorosłych w naszej Ojczyźnie błogosławi Ojciec Święty Benedykt XVI.

W ubiegłą niedzielę była zbiórka na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin. Zebraliśmy na ten cel 750 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Dziś rozpoczynamy Tydzień Misyjny w Kościele. Po Mszach św. będzie przeprowadzona zbiórka na misje. Bóg zapłać za ofiary jakie zechcecie złożyć na ten cel.

W czwartek o g. 19.30 kolejne spotkanie młodzieży na katechezie przedmałżeńskiej.

W piątek o g. 20.00 zapraszam wszystkich chętnych na kolejną Adorację Jezusa Eucharystycznego.

W sobotę o g. 9.00 zbiórka ministrantów.

Przyszła niedziela będzie niedzielą rocznicy poświęcenia naszego kościoła. Będziemy gościć w naszej parafii Księdza z naszej Diecezji odpowiedzialnego za Eucharystyczny Ruch Młodych, chcemy bowiem założyć ten Ruch i w naszej parafii.

Nadal zachęcamy wszystkich do codziennej modlitwy różańcowej w naszym kościele – albo z dziećmi, o g. 17.00, albo z dorosłymi, po Mszy św. o g. 18.00.

Zachęcamy, jak co roku, do zamawiania wypominków rocznych i jednorazowych za zmarłych. Wypominki te można zamawiać w kancelarii parafialnej.

Dziś po Mszy św. o g. 12.00 rozprowadzamy nowy numer „Dominika”, pisma dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców. Pismo kosztuje 2 zł. – stali prenumeratorzy mogą je nabywać u sióstr wychodząc z kościoła.

Dziś ponownie rozprowadzamy książkę „Od złudzenia do prawdy”. Książka kosztuje 6 zł. Można przychodzić do zakrystii aby ją nabywać. Serdecznie zachęcam do zakupienia, przeczytania i podzielenia się z innymi.

Łatkowski Andrzej, stolarz z Błaszek wykonał w tym tygodniu dwie puszki drewniane oraz podest drewniany do noszenia w procesjach figury Matki B. Fatimskiej. Serdeczne Bóg zapłać.