1. Dziś II Niedziela W. Postu, -„Ad Gentes” czyli dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami. Po Mszach św. – jak co roku – będzie przeprowadzona  zbiórka do puszek na pomoc  dla polskich misjonarzy. Bóg zapłać za ofiary jakie zechcecie złożyć na ten cel.
Z racji tej zbiórki nie będzie dziś comiesięcznej zbiórki na renowację kościoła. Naszych Radnych Parafialnych prosimy o przeprowadzenie tej zbiorki w przyszłą niedzielę, a wszystkich prosimy o wsparcie.  Mamy już wykonane kolejne nowe żaluzyjne okna drewniane na wieży kościoła.
Na dzień dzisiejszy stan finansów związanych z renowacją kościoła wygląda następująco: Na rzecz wspomnianych remontów do dnia dzisiejszego pozyskaliśmy w sumie kwotę  388.996 zł.  Wykonane dotychczas prace kosztowały 270.800 zł. Całość zaś renowacji świątyni (czyli otynkowanie całego kościoła i naprawa wszystkich okien)  będzie kosztować ok. 530.000 zł. Potrzebujemy więc jeszcze ok. 140.000 zł. aby z Boską pomocą do końca tego roku zaplanowaną inwestycję wykonać.  Wszystkim więc ofiarodawcom składamy jeszcze raz serdeczne podziękowanie i prosimy nadal o zrozumienie i dalsze wsparcie naszej inwestycji.

2. Dziś   rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna” W numerze jest m.in. artykuł „Biografia św. Józefa” czyli życie Opiekuna Jezusa w oparciu o objawienia bł. Anny Katarzyny Emmerich.  Polecamy też od dziś nową książkę z serii „Wszystko o...”   pt. „Wszystko o Roku  Liturgicznym”.  Publikacja przybliża nam m.in. poszczególne okresy liturgiczne, święta, dni pokuty, tabelę świąt ruchomych oraz rozkład cyklów niedzielnych i powszednich do 2035 r.  Koszt książki – 8 zł.  Zachęcamy do nabywania!

3. W  czwartek wieczorem o g. 19.00 zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu.
    4. W piątek przypada I Piątek miesiąca. Godzinę przed  Drogą Krzyżowa, czyli już od g. 16.00  będzie okazja do spowiedzi. Zapraszamy do spowiedzi zwłaszcza dzieci.

5. W sobotę, z racji I soboty miesiąca, po Mszy wieczornej będzie nabożeństwo fatimskie. Na to nabożeństwo zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej, a zwłaszcza członków Róż Różańcowych. Int. Różańca na marzec: „O nawrócenie grzeszników”.

6. W Wielkim Poście, jak co roku, będą w naszej świątyni parafialnej nabożeństwa pasyjne. W każdy piątek o g. 17.00 będzie nabożeństwo „Drogi Krzyżowej”, a bezpośrednio po niej Msza św., natomiast w niedziele o g. 17.00 będą „Gorzkie Żale”, i bezpośrednio po nich Msza św. Zachęcam wszystkich do licznego udziału w tych nabożeństwach.
    7. Odwiedzin chorych nie będzie w najbliższą sobotę tylko będą w późniejszym terminie!

8. Już informujemy, że rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się 18 marca, a Sakrament bierzmowania będzie udzielony naszej młodzieży - 16 czerwca (sobota) o g. 11.00. Prosimy wszystkich o modlitwę w tych intencjach.

9. W imieniu Caritas diecezji Kaliskiej prosimy aby 1% swojego podatku w rocznym zeznaniu podatkowym przekazać na Caritas Diecezji kaliskiej.

10. Jutro (poniedziałek) swoje imieniny obchodzi Siostra Ola – Przełożona Wspólnoty naszych Sióstr Obliczanek. Drogiej S. Oli, jak i całej wspólnocie Sióstr, dziękujemy za oddaną pracę w naszej parafii, zwłaszcza na rzecz religijnego wychowania dzieci. Drogiej Solenizantce życzymy wielu łask Bożych i darów Ducha Świętego oraz stałej opieki Matki Bożej, dużo radości i dobrego zdrowia i oczywiście mocnego głosu i rozśpiewanego serca byśmy dzięki posłudze Siostry mogli wszyscy przybliżać się do Boga. Ad multom annos!!!