1. Dziś rozpoczynamy X Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego hasłem są słowa: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.  Nawiązuje ono do wydarzenia z życia apostołów, którzy pośród prześladowań ze strony Żydów modlili się do Boga o pomoc. I – jak pisze św. Łukasz: „wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym i głosili odważnie słowo Boże”. Wraz z całym Kościołem w Polsce przeżywamy tę Niedzielę Biblijną jako Drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma św.  Kościół w Polsce wraz z całym Narodem odkrywa w roku stulecia odzyskania niepodległości po ciemnej nocy rozbiorów, jak ten sam Bóg poprzez Ducha Świętego głosił Polakom i Polkom – słowami Pisma świętego – ewangelię wolności. Jak kiedyś apostołowie, tak i my dzisiaj modlimy się do Boga o tę samą Moc i Mądrość – o nowy dar Ducha Świętego. Otrzymujemy Go pod postacią słowa, które od Boga pochodzi. W tym roku jako wspólnota Kościoła będziemy czytać List św. Pawła do Rzymian, który mówi o zbawieniu przez wiarę w Ewangelię. Dlatego wychodząc z kościoła będzie można wziąć z przygotowanego koszyczka 1 karteczkę z zaznaczonymi wersetami Pisma św.. Po powrocie do domu można otworzyć Pismo św. i w skupieniu odczytać sobie otrzymany tekst.  Niech on nam posłuży jako przedmiot medytacji w codziennej modlitwie i w rachunku sumienia – niech w ten sposób stanie się światłem i mocą na drodze naszego osobistego i narodowego życia przez cały rok aż do następnej Niedzieli Biblijnej.

2. Dziś  nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli, którego głównym tematem jest Miłosierdzie. Zachęcamy wszystkich do nabywania i czytania prasy katolickiej.

3. Dzisiaj o g. 12.00 zapraszamy na Mszę św. i na spotkanie po tej Mszy św. wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami. Będą rozdawane książeczki pierwszokomunijne i będzie próba spowiedzi. Przypominamy, że bierzmowanie w naszej parafii  będzie w tym roku - 17 czerwca o g. 17.00. Jeżeli ktoś z przygotowujących się do bierzmowania był ochrzczony w innej parafii to prosimy aby jeszcze w tym miesiącu dostarczyć nam do zakrystii bądź do kancelarii metrykę chrztu.

4. W czwartek, jak co tydzień, o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych do kościoła na adorację Jezusa w Eucharystii.

5. W piątek o g. 19:00  będzie Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i modlitwami do św. Charbela. Zapraszamy.

6. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Kościele Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

7. Mamy już postawione rusztowanie od północnej strony naszego kościoła. W tym tygodniu firma budowlana rozpocznie kontynuację tynkowania naszej świątyni, a kowal z Łaszkowa będzie kontynuował renowację okien kościelnych. Składając jeszcze raz podziękowanie  ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary nadal prosimy wszystkich o zrozumienie i dalsze wsparcie naszej inwestycji.