1. Tydzień temu Radni Parafialni  przeprowadzając comiesięczna  zbiórkę pieniężną na rzecz renowacji  naszego kościoła zebrali na ten cel 4.263 zł. W sumie więc do dnia 5 maja 2018 r. na rzecz remontów kościoła pozyskaliśmy kwotę  403.348 zł.  Wydaliśmy natomiast na ten cel dotychczas (włącznie z wykonanymi już wszystkimi oknami drewnianymi) kwotę 278.400 zł. Całość zaś renowacji świątyni (czyli otynkowanie całego kościoła i naprawa wszystkich okien)  będzie kosztować ok. 530.000 zł. Potrzebujemy więc jeszcze ok. 127.000 zł. aby z pomocą Boską do końca tego roku zaplanowaną inwestycję wykonać.  Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary i nadal prosimy wszystkich o zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszej inwestycji.

2. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W numerze o sobotnich spotkaniach u stóp św. Józefa, o miesiącu Matki Bożej i o pierwszych w Polsce mieszkaniach wybudowanych w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus”. Rozprowadzamy też nowy numer kwartalnika: „Okno Wiary”. Temat numeru: „O Ojcostwie w Roku św. Józefa”. Koszt „Opiekuna” – 2,50 zł., a „Okna Wiary” – 10 zł. Zachęcamy wszystkich do nabywania i czytania.

3. 4 Maja było wspomnieniu św. Floriana, patrona strażaków. Z tej racji dziś (niedziela) o g. 9.00 -wzorem lat ubiegłych - w naszym parafialnym kościele będzie (była) sprawowana Msza św. w int. druhów strażaków z jednostek OSP z terenu parafii Błaszki. Jest to Msza św. dziękczynna za posługę i wielorakie dobro czynione przez naszych strażaków na rzecz mieszkańców tutejszej parafii,                           a zarazem błagalna o Boże błogosławieństwo,  łaski i potrzebne dary dla druhów strażaków OSP z terenu parafii Błaszki, oraz stałą opiekę św. Floriana. W czasie tej Mszy św. modlimy  się również za naszych parafian aby Bóg ich chronił od pożarów i różnego rodzaju wypadków.

4. Dziś po Mszy św. o g. 12.00 będzie spotkanie wszystkich kandydatów przygotowujących się do  przyjęcia Sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami. Spotkanie jest obowiązkowe. Zapraszamy!

5. W poniedziałek o g. 16.00, a we wtorek i w środę  o g. 15.30 zapraszamy na spotkanie wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami. Na tych spotkaniach będą kolejne próby generalne przed I Komunią św.

6. W poniedziałek, wtorek i środę będą dni modlitw o urodzaje z procesją błagalną o błogosławieństwo w pracy i o urodzaje. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. W czwartek zaś o g. 19.00 zapraszamy na godzinną adorację eucharystyczną.

7. W sobotę, o g. 9.00 będzie spowiedź przed I Komunią św. dla dzieci pierwszokomunijnych naszej parafii oraz ich rodziców i krewnych. Natomiast w przyszłą niedzielę o g. 10.00 będziemy w naszym kościele parafialnym przeżywać uroczystą Mszę św. Pierwszokomunijną. Wszystkie ławki w prezbiterium, w nawie głównej oraz pomiędzy filarami na tej Mszy św. są zarezerwowane dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców. Prosimy wszystkich aby to uwzględnić przy planowaniu swego uczestnictwa we Mszy św. w przyszłą niedzielę.

8. Rozpoczął się już maryjny miesiąc maj. Zapraszamy wszystkich codziennie na nabożeństwa majowe, zaraz po Mszy wieczornej o g. 18.00, a w niedzielę po Mszy o g. 17.00 Zachęcamy też do gromadzenia się na nabożeństwach majowych przy figurach i krzyżach przydrożnych. Na terenie parafii Błaszki znajduje się kilkadziesiąt różnych kapliczek, krzyży i figur. Te znaki wiary są wkomponowane w nasz krajobraz i dodają uroku przestrzeni. Są one wyrazem wiary i miłości do Boga; świadczą o naszej kulturze i bogactwie ducha. Każda kapliczka czy krzyż przydrożny to inna historia i inne dziękczynienie. Są one na początku wioski i w jej środku, czasami jak zwornik łączą wioski ze sobą, ale nade wszystko celem ich jest łączenie ludzi, jednanie zwaśnionych i zachęta do zgody we wspólnocie. Zachęcamy do dbania i gromadzenia się na modlitwie przy tych kapliczkach i krzyżach przydrożnych.