OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXVIII NIEDZIELI ZWYKŁEJ 12.10.08 r.

Decyzją polskiego parlamentu 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. Prośmy Dobrego Boga o łaskę trwania na drodze wytyczonej przez słowo, które do nas kierował, dziękując tym samym za Jego wierność Kościołowi i Ewangelii. Dziś, z racji tzw. Dnia papieskiego, będzie jak co roku zbiórka na papieski fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Dziś wieczorem o g. 20.00 będzie papieska wieczornica modlitewna w kościele i Apel papieski przy krzyżu Pokolenia Jana Pawła II – zapraszamy do udziału w tej modlitwie.

We wtorek, 14 października swoje święto obchodzą nauczyciele i wychowawcy, zaś w liturgiczne wspomnienie świętego Łukasza Ewangelisty pracownicy służby zdrowia. Wspierajmy te stany z serca płynącą gorącą modlitwą.

W czwartek od godz.  18.44 do 18.50 będą biły dzwony w kościołach w 30 rocznicę wyboru Jana Pawła II na papieża.

W czwartek o 19.30 kolejne spotkanie młodzieży na katechezie przedmałżeńskiej.

W piątek o 20.00 zapraszam wszystkich chętnych na kolejną Adorację Jezusa Eucharystycznego.

W sobotę o g. 9.00 zbiórka ministrantów.

W ubiegłą niedzielę po Mszach św. była zbiórka na pomoc Ukrainie, Gruzji i Osetii. Zebraliśmy na ten cel 450 zł. Bóg zapłać za te ofiary.

Zachęcamy, jak co roku, do zamawiania wypominków rocznych i jednorazowych za zmarłych. Wypominki te można zamawiać w kancelarii parafialnej.

Zachęcamy wszystkich do codziennej modlitwy różańcowej w naszym kościele – albo z dziećmi o g. 17.00, albo z dorosłymi po Mszy św. o g. 18.00.

Informuję, że stare gabloty parafialne były już zniszczone i bardzo trudne w użyciu. Dlatego zostały usunięte i wykonane zostały nowe. Na frontowej ścianie kościoła mamy teraz zainstalowane nowe metalowe gabloty, z nowym metalowym wkładem, z drzwiczkami oszklonymi szybami ze szkła i zamykanymi na klucz. Ogłoszenia, plakaty i inne informacje będą odtąd w tych parafialnych gablotach przymocowywane przyciskami magnesowymi. Będzie to trwalszy, estetyczniejszy i bardziej przejrzysty sposób prezentowania ogłoszeń parafialnych i różnych innych informacji. Galoty wykonał ślusarz  Sylwester Kasprzak z Borysławic. Serdeczne Bóg zapłać.

Dziś rozprowadzamy zapowiadaną już wcześniej książkę: „Od złudzenia do prawdy”. Książka jest zapisem świadectwa pani dr. Glorii Polo, mieszkanki Kolumbii, która – 13 lat temu - rażona piorunem przeżyła śmierć kliniczną i miała doświadczenie piekła, czyśćca i nieba. Została przez Boga przywrócona do życia aby dawać teraz światu naglące świadectwo wzywające do nawrócenia. Książka kosztuje 6 zł. Można przychodzić do zakrystii aby ją nabyć. Serdecznie wszystkich zachęcam do zakupienia, przeczytania i podzielenia się z innymi.

Dziś po Mszy św. o g. 12.00 rozprowadzamy nowy numer „Dominika”, tygodnika dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców. Pismo kosztuje 2 zł. – stali prenumeratorzy mogą je nabywać u sióstr wychodząc z kościoła.