OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXX NIEDZIELI ZWYKŁEJ 26.10.2008 r.

Dzisiaj w kościołach obchodzona jest uroczystość poświęcenia, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu, by była ona miejscem modlitwy dla parafialnej wspólnoty i miejscem sprawowania kultu. Naszą świątynię parafialną, jak mówią historyczne zapiski, zaczęto budować 26 X 1779 r. Dziękujmy dobremu Bogu za to miejsce Jego chwały i korzystajmy z wiarą z tych łask, które Pan Bóg daje w tej świątyni

W tym tygodniu nastąpi zmiana terminów spotkań formacyjnych i tak: w czwartek o g. 19.30 zapraszam wszystkich chętnych na Adorację Jezusa Eucharystycznego, a w piątek o g. 20.00 kolejne spotkanie młodzieży na katechezie przedmałżeńskiej.

W sobotę uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu: o g. 7.00, 8.00 – w Brończynie,  9.00, 14.00 – na cmentarzu i o 18.00. Procesja na cmentarzu rozpocznie się o g. 13.30. Ofiary składane w tym dniu do puszek na cmentarzu są przeznaczone na Seminarium Duchowne w Kaliszu.

W sobotę będzie pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o g. 18.00 będzie Różaniec fatimski. Intencja Różańca na listopad: za zmarłych.

Nadal można zamawiać wypominki roczne i jednorazowe w kancelarii Parafialnej, a 1 listopada również u księdza na cmentarzu.

W dniach modlitw za zmarłych na końcu nowego cmentarza będą wystawione kabiny WC.

Wierni, którzy od 1 do 8 listopada nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Zachęcam aby przez cały miesiąc listopad nawiedzać często cmentarz i modlić się za zmarłych.

Już od 10 dni wywozimy przyczepami śmieci z cmentarza i nadal będziemy to czynić. W tym tygodniu prosimy szczególniej wszystkich parafian zadbać o porządek na naszym parafialnym cmentarzu. Prosimy odtąd nie wrzucać śmieci na nowy cmentarz tylko w wyznaczone miejsca na starym cmentarzu.

Dziś po Mszy o 12.00 znów rozprowadzamy kolejny numer „Dominika”, pisma dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.

Na koniec bardzo serdecznie dziękujemy ks. Piotrowi Kowalkowi z Kalisza, diecezjalnemu moderatorowi Eucharystycznego Ruchu Młodych za obecność wśród nas i wygłoszone słowo. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie i w naszej parafii powstanie ERM.