1. W ubiegłą niedzielę o g. 12.00 w naszym kościele parafialnym odbyła się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Teofila Wilskiego, który udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Młodzieży tej dziękujemy za przystąpienie do sakramentu bierzmowania i życzymy im coraz dojrzalszego życia chrześcijańskiego. W ramach prezentu dla parafii młodzież bierzmowana złożyła ofiarę pieniężną na renowację naszej świątyni parafialnej w wysokości 3.600 zł. Serdecznie dziękujemy młodzieży bierzmowanej i ich rodzicom za ten dar.

2. W miniony piątek, o g. 8.00 była Msza św. dla wszystkich szkół naszej parafii na zakończenie roku szkolnego. Z racji rozpoczynających się wakacji: dzieciom, młodzieży i nauczycielom życzymy miłego i owocnego odpoczynku. Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach przypominamy o chrześcijańskim obowiązku i przywileju uczestniczenia we Mszy św. w każdą niedzielę.

3. W ubiegłym tygodniu pojawili się nowi sponsorzy na rzecz renowacji naszej świątyni. Anonimowy sponsor z Błaszek, ul. Przemysłowa - złożył ofiarę 10.000 zł., anonimowy sponsor z Borysławic - złożył ofiarę w wysokości 5.000 zł., anonimowy sponsor z Błaszek, ul. Sieradzka – złożył ofiarę w wysokości 1.000 zł., oraz młodzież bierzmowana - złożyła ofiarę 3.600 zł. Bóg zapłać! W sumie więc do dnia 23 czerwca 2018 r. na rzecz remontów kościoła pozyskaliśmy kwotę 435.128 zł. Całość zaś renowacji świątyni (czyli otynkowanie całego kościoła i naprawa wszystkich okien) będzie kosztować ok. 530.000 zł. Potrzebujemy więc jeszcze ok. 95.000 zł. aby z pomocą Boską do końca tego roku zaplanowaną inwestycję wykonać.

4. Dziś po Mszach św. będzie , jak co miesiąc, zbiórka do puszek na rzecz tynkowania naszego kościoła. Będą także rozdawane stosowne „cegiełki” dla ofiarodawców. Cegiełki te będą również do nabycia w odpowiednim punkcie podczas festynu. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary i nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszej inwestycji.
5. Dziś (niedziela – 24 czerwca) organizujemy - po raz ósmy w naszej parafii – rodzinny festyn parafialny: pod hasłem: „Rok św. Józefa wpisany w 100-lecie Niepodległości Polski”. Festyn rozpocznie się o g. 15.00. Program festynu jest wywieszony w gablocie oraz podany jest na naszej internetowej stronie parafialnej. Już teraz do udziału w tym festynie serdecznie wszystkich zapraszamy. Z racji festynu dziś nie będzie Mszy św. o g. 17.00 tylko o g. 21.00. Festyn parafialny nie jest imprezą dochodową. Jest formą radosnego i kulturalnego spędzenia czasu na wspólnej zabawie (śpiew, pokazy i i inne atrakcje), która chce ujawniać i promować lokalne talenty oraz integrować tutejszą społeczność. Tegoroczny festyn jest pomyślany jako impreza będąca wyrazem wdzięczności dla wszystkich ofiarodawców na rzecz renowacji naszej świątyni.

6. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. W numerze o fenomenie spotkań młodych na Lednicy oraz o radzeniu sobie ze stresem przeżywanym niemal codziennie. Zachęcamy do nabywania i czytania.

7. Członków wspólnoty Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym zapraszamy na comiesięczne spotkanie formacyjne w najbliższą środę. Najpierw będzie Msza św. o g. 18.00, a następnie spotkanie w sali parafialnej.
8. W czwartek o g. 19.00 będzie adoracja eucharystyczna. Serdecznie zapraszamy!

9. W piątek będziemy obchodzić uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o g. 7.00, 9.00 i 18.00. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek przeznaczona na tzw. Świętopietrze, czyli na konserwację grobu św. Piotra Ap. w Rzymie. W tym dniu swoje imieniny obchodzi nasz „kościelny” Paweł Królak. Pamiętajmy w modlitwie o naszym solenizancie.

10. W sobotę od g. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z posługa sakramentalną. Prosimy chorych do tych odwiedzin przygotować.