OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXXI NIEDZIELI ZWYKŁEJ

2.11.2008 R.

Wczoraj przeżywaliśmy uroczystość Wszystkich Świętych. Bóg zapłać wszystkim, którzy wczoraj na cmentarzu złożyli ofiary na potrzeby naszego kaliskiego Seminarium. Listopad jest miesiącem szczególnej pamięci modlitewnej za zmarłych. Pamięć ta jest wyrazem naszej kultury i wiary w łączność z tymi, którzy nas poprzedzili w drodze do wiecznośći. Z wdzięczności za ich trud, poświęcenie dla nas, dobro, zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza Ofiary Mszy św. Pamiętajmy, że w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych – do 8 XI – naszym bliskim zmarłym możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwy w int. zmarłych.

Cmentarz jest miejscem modlitwy i szacunku jaki oddajemy zmarłym. Zwracajmy uwagę na tych, którzy niszczą pomniki i kradną wystrój grobów. Wypalone znicze składamy na osobne miejsce obok śmietników.

Nadal przyjmujemy wypominki roczne za zmarłych.

W środę na g. 16.00 zapraszam do kościoła, na kolejne, comiesięczne spotkanie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami.

W czwartek o 19.00 zapraszam wszystkich chętnych na cotygodniową Adorację Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Po Adoracji będzie spotkanie formacyjne dla chętnych. Na razie będzie ono w salce katechetycznej a niebawem na plebani gdyż na razie trwają remonty na plebani, ale po tych remontach, mam nadzieję, że plebania stanie się miejscem różnych spotkań. Ktokolwiek chciałby ze mną porozmawiać, zwłaszcza na tematy związane z wiarą to oczywiście zawsze zapraszam na plebanię.

W piątek o g. 20.00 kolejne spotkanie młodzieży na katechezie przedmałżeńskiej.

W sobotę o g. 9.00 zbiórka ministrantów

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Jest to szczególna okazja do spowiedzi już pół godziny przed Mszą św. Dzieci zapraszamy na Mszę św. O g. 16.00.

Nadal szukamy sponsora na żarówki energooszczędne w żyrandolach naszego kościoła parafialnego. W celach oszczędnościowych bowiem pragniemy w najbliższym czasie wymienić w naszym kościele parafialnym wszystkie tradycyjne żarówki w żyrandolach i zainstalować żarówki energooszczędne. Żarówki te nie przepalają się tak często jak te tradycyjne, pobierają mniej prądu a efekt świetlny jest lepszy niż przy użyciu żarówek tradycyjnych. Wszystkich żarówek jest 300 sztuk. Jeżeli ktoś zechce odpowiedzieć na mój apel to proszę o kontakt.

Dziś poświęcamy opłatek, który pan Organista będzie roznosić do wszystkich rodzin. Ofiara złożona przez parafian jest wynagrodzeniem za obsługę muzyczną niedziel i świąt, oraz za prowadzenie chóru. Pan Organista razem z opłatkami będzie w tym roku roznosił również kalendarze diecezjalne. Kalendarze kosztują 5 zł., a za opłatki ofiara jest dobrowolna. Bardzo prosimy parafian aby przyjęli opłatki i aby zakupili diecezjalne kalendarze. Bóg zapłać!