1. W minionym tygodniu pojawili się nowi ofiarodawcy wspierający finansowo renowację naszej świątyni. Rolnicza Spółdzielnia Usługowo Handlowa z Błaszek ofiarowała na ten cel 2.000 zł., a anonimowy ofiarodawca z Wójcic złożył ofiarę w wysokości 500 zł. W sumie więc do dnia 7 lipca 2018 r. na rzecz remontów kościoła pozyskaliśmy kwotę 442.818 zł. Całość zaś renowacji świątyni (czyli otynkowanie całego kościoła i naprawa wszystkich okien) będzie kosztować ok. 530.000 zł. Potrzebujemy więc jeszcze ok. 87.000 zł. aby z pomocą Boską do końca tego roku zaplanowaną inwestycję wykonać. Zakończenie planowanych remontów przewidujemy już w połowie sierpnia br. Składamy więc znów serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary i nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszej inwestycji.

2. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. W aktualnym numerze rozpoczynamy wakacyjny cykl artykułów o miejscach związanych z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości i o zbawiennym wpływie herbaty na zdrowie. Zachęcamy do nabywania i czyta

3. W piątek przypada 13 dzień miesiąca. Z tej racji po Mszy św. wieczornej o g. 18.00 będzie nabożeństwo fatimskie. Na to nabożeństwo zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza czcicieli Matki Najświętszej.

4. Już informujemy, że 26 lipca będziemy przeżywać odpust parafialny ku czci św. Anny, a w niedzielę 19 sierpnia odpust ku czci drugorzędnego patrona tej parafii św. Rocha. W tym dniu też będą w naszej parafii dożynki parafialne. Będziemy uroczyście dziękować Bogu za tegoroczne plony ziemi, przez które Bóg podtrzymuje nasze życie. Prosimy aby wieniec dożynkowy na tę uroczystość przygotowali w tym roku wierni z miejscowości Kołdów.

5. W dniach od 9-13 sierpnia wyruszy z naszej parafii po raz IX piesza pielgrzymka Grupy Różanej z Błaszek na Jasną Górę. Zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce. Zapisy w kancelarii parafialnej lub ks. Marcina.