1.      Dziś  rozprowadzamy  nowy numer „Opiekuna” . W numerze polecamy  głównie relację z tegorocznej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Zachęcamy do nabywania i czytania.

2.      Dziś  po Mszach św. będzie , jak co miesiąc, przeprowadzona przez Radnych Parafialnych, zbiórka do puszek na rzecz tynkowania naszego kościoła. Będą  także rozdawane stosowne „cegiełki” dla ofiarodawców. Wszystkich prosimy o dalsze zrozumienie i wsparcie naszej inwestycji!

3.       W tym tygodniu przypada I Sobota miesiąca. Przypominamy, że nasza Parafia organizuje w tym dniu pielgrzymkę autokarowa do Sanktuarium św. Józefa   w Kaliszu, z racji Nadzwyczajnego Roku Świętego Józefa Kaliskiego w narodowym sanktuarium św. Józefa  w Kaliszu. Wyjazd z Błaszek o g. 9.00. Koszt wyjazdu 10 zł. od osoby. Zapraszamy i zachęcamy wszystkich do udziału w tej pielgrzymce. Zapisy przyjmujemy w kancelarii lub w zakrystii.

W sobotę też będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną od g. 9.00. Prosimy chorych do tych odwiedzin przygotować.                                                                                    Natomiast po Mszy wieczornej  w sobotę będzie nabożeństwo fatimskie, na które zapraszamy szczególnie czcicieli Matki Bożej, a zwłaszcza wszystkich członków Żywego Różańca w naszej parafii, przypominając że wtedy właśnie jest w naszej parafii comiesięczna wymiana tajemnic różańcowych. Intencja Różańca na wrzesień: „O pokój na świecie”.

4.      W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o g. 12.00, będzie poświęcenie tornistrów najmłodszych uczniów, którzy w tym roku rozpoczynają uczęszczanie do szkoły. Zachęcamy do skorzystania z tej formy kościelnego błogosławieństwa.

5.      W przyszłą niedzielę o g. 18.00 rozpoczynamy w naszej parafii  katechezę przedmałżeńską dla tych, którzy w najbliższym czasie chcą zawrzeć sakrament małżeństwa a dotychczas w takiej katechezie nie uczestniczyli. Katechezy te będą odbywać się przez pięć najbliższych niedziel w sali parafialnej. Obecność na wszystkich spotkaniach obowiązkowa. Zapraszamy.

6.      8 września o g. 6.00 – jak co roku – wyruszy z naszego kościoła XIV piesza pielgrzymka do M. B. Charłupskiej. Zbiórka uczestników o g. 5.45. Wszystkich chętnych pątników zachęcamy do wzięcia udziału w tej pielgrzymce. Zapisywać się można już w tym tygodniu w kancelarii parafialnej. Idziemy razem pieszo do sanktuarium w Charłupi Małej, a powrót każdy organizuje we własnym zakresie.