Witamy tych, którzy po wakacyjnym urlopie wrócili szczęśliwie do domu, pracy czy nauki. Jutro (poniedziałek) rano rozpoczynamy w kościele parafialnym nowy rok szkolny. Na Mszę św. o g. 8.00 zapraszamy uczniów wszystkich szkół z terenu parafii, nauczycieli, dyrekcje szkół, poczty sztandarowe i rodziców. Apelujemy do wszystkich uczniów o świadomy udział w katechezie szkolnej.

Dziś (niedziela) w Odolanowie są organizowane diecezjalne dożynki. Centralnym wydarzeniem dożynek będzie uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Kaliskiego o g. 12.00.

Dziś (niedziela), na Mszy św. o g. 12.00, będzie poświęcenie tornistrów najmłodszych uczniów, którzy w tym roku rozpoczynają uczęszczanie do szkoły. Zachęcamy do skorzystania z tej formy błogosławieństwa.

Dziś o g. 18.00 rozpoczynamy w naszej parafii katechezę przedmałżeńską. Katechezy te będą odbywać się przez pięć najbliższych niedziel w sali parafialnej. Obecność na wszystkich spotkaniach obowiązkowa. Prosimy tę informację przekazać osobom zainteresowanym.

Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli . W numerze polecamy głównie relację z tegorocznej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Zachęcamy do nabywania i czytania.

W środę o g. 19.00 zapraszamy na spotkanie na plebanii wszystkich katechetów naszej parafii.

W czwartek odbędzie się ogólnopolska pielgrzymka do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu organizowana przez naszą diecezję, Radio Maryja i Telewizję TRWAM. Początek nabożeństwa w Kaliskim Sanktuarium o g. 17.00. Zachęcamy wszystkich do udziału w tej pielgrzymce.

W sobotę (8 września) obchodzimy Święto Narodzin NMP. W Polskim roku obrzędowym jest to dzień Matki Bożej Siewnej, która patronuje jesiennym zasiewom. I to nie tylko tym na roli, ale również duchowym, na glebie ludzkich serc. W naszym kościele parafialnym w tym dniu, na Mszy św. o g. 7.00 i o g. 18.00, będzie błogosławieństwo ziarna siewnego i rozmaitych nasion.

W sobotę o g. 6.00 wyruszy z naszego kościoła XVI piesza pielgrzymka do M. B. Charłupskiej. Zbiórka uczestników o g. 5.45. Chętnych pątników zachęcamy do wzięcia udziału w tej pielgrzymce – można się jeszcze zapisywać. Idziemy razem pieszo do sanktuarium w Charłupi Małej, a powrót każdy organizuje we własnym zakresie.

W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o g. 12.00 i na swoje pierwsze spotkanie po tej Mszy św. wszystkie dzieci klas III, które w przyszłym roku chcą przystąpić do I Komunii św. wraz z rodzicami.

W minioną niedzielę po Mszach św. była przeprowadzana zbiórka na rzecz renowacji naszej świątyni. Zebrano na ten cel 4.040 zł. W tygodniu zaś otrzymaliśmy wsparcie finansowe na ten cel od anonimowego ofiarodawcy z Brzozowca - 4.000 zł., od Firmy Handlowo-Usługowej ZYK Barbara Noweta z ul. Sieradzkiej 4 w Błaszkach - 3.000 zł. oraz od anonimowego ofiarodawcy z Łodzi - 500 zł. Za złożone ofiary składamy podziękowanie i Bóg zapłać.

Informujemy również, że w minionym miesiącu złożyliśmy jako parafia, już po raz drugi, wniosek do Burmistrza oraz Rady Miejskiej w Błaszkach o dotację na rzecz renowacji kościoła św. Anny w Błaszkach. Tym razem wniosek został rozpatrzony pozytywnie i przyznano nam na ten cel dotację w wysokości 25.000 zł. (dwadzieścia pięć tysięcy złotych). Wyrażamy wdzięczność Burmistrzowi i Radzie Miejskiej w Błaszkach za finansowe wsparcie renowacji naszej świątyni i czekamy na szybkie przekazanie wspomnianej kwoty na parafialne konto bankowe. Po otrzymaniu w minionym tygodniu finansowego wsparcia od wymienionych ofiarodawców oraz gminnej dotacji finanse związane z remontami naszego kościoła przedstawiają się następująco. Na rzecz wspomnianych remontów do dnia dzisiejszego pozyskaliśmy w sumie kwotę 491.861 zł. Całość zaś renowacji świątyni (czyli otynkowanie całego kościoła i naprawa wszystkich okien) będzie kosztować ok. 530.000 zł. Potrzebujemy więc jeszcze ok. 38.000 zł. aby z pomocą Boską zaplanowaną inwestycję wykonać i sfinansować. Wszystkim więc ofiarodawcom składamy jeszcze raz serdeczne podziękowanie i prosimy nadal o zrozumienie i dalsze wsparcie naszej inwestycji.