Ogłoszenia duszpasterskie V Niedzieli Wielkanocnej 10.05.09

Dziś przeżywamy w naszej parafii uroczystość I Komunii św. 62 dzieci po długich przygotowaniach w domu, w szkole i w kościele wczoraj przeżyli sakrament pokuty i pojednania się z Bogiem a dziś po raz pierwszy przyjęły Boga w eucharystycznej postaci do swoich serc. Bogu niech będą dzięki za ten dar.  Wszystkich parafian proszę, szczególnie w tym miesiącu, o modlitwę za te dzieci. Dzieci zaś pierwszokomunijne proszę o jak najczęstsze i godne przyjmowanie Pana Jezusa w Komunii św., oraz o regularne przystępowanie do sakramentalnej spowiedzi w I Piątki miesiąca.

Przez cały najbliższy, tzw. Biały Tydzień, zapraszam dzieci pierwszokomunijne z rodzinami na Mszę św. wieczorną o g. 18.00, aby przez codzienny udział w Eucharystii zaprzyjaźniać się coraz bardziej z Jezusem.

We wtorek o g. 6.45 wyjeżdżamy trzema autokarami z dziećmi pierwszokomunijnymi i ich opiekunami na Jasną Górę aby tam oddać siebie pod opiekę Matki Bożej. Jest jeszcze kilkanaście miejsc wolnych. Chętni mogą się zapisywać u mnie – najlepiej jeszcze dziś. Koszt wyjazdu – 20 zł. od osoby.

Za dwa tygodnie, w niedzielę – 24 maja, dzieci naszej parafii chodzące do trzecich klas będą przeżywać swoją Komunię rocznicową. Dzieci te i ich rodziców proszę na pierwsze spotkanie przygotowujące do tej uroczystości jutro o g. 16.30.

W środę przypada 13 dzień miesiąca. Z tej racji dodatkowo będzie w Błaszkach Msza św. o g. 20.00, a po niej procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej i ze świecami. Nabożeństwo zakończy się „Apelem Jasnogórskim” ok. g. 21.00. Proszę przynieść ze sobą świece. Prosimy też cztery osoby do niesienia w procesji figury Matki Bożej. Takie nabożeństwa będziemy organizować co miesiąc, 13 dnia miesiąca, od maja do października, a od listopada do kwietnia co miesiąc - w pierwsze soboty miesiąca, o g. 18.00 będziemy przeżywać nabożeństwa pierwszosobotnie. Zapraszamy do uczestnictwa w tych comiesięcznych nabożeństwach wszystkich czcicieli Matki Bożej.

W czwartek, jak co tydzień, zapraszam wszystkich chętnych na g. 19.00, na adorację Jezusa w Eucharystii, a po niej na spotkanie formacyjne na plebanię.

W piątek o g. 20.00 kolejna katecheza przedmałżeńska dla młodzieży, która z tych katechez korzysta już od października minionego roku. Obecność wszystkich obowiązkowa. Katechezy te będą się odbywać w każdy piątek i zakończą się egzaminem oraz rozdaniem świadectw w drugiej połowie czerwca.

Nadal przypominam, że trwają zapisy na pielgrzymkę autokarową z naszej parafii do Medziugorje. Wyjazd 21 czerwca. Zdecydowanych na ten wyjazd proszę o zapisywanie się u mnie jeszcze w tym tygodniu.

Na koniec chcę serdecznie podziękować panom: Jarosławowi Kowalczykowi i Krzysztofowi Bratuszewskiemu z Żelisławia oraz Tadeuszowi Pawlakowi i Józefowi Mazurowi z Chrzanowic za pomoc w usunięciu kolejnej partii śmieci z cmentarza. Powoli bierzemy się za generalne porządkowanie naszego cmentarza. Zapraszam wszystkich do współpracy w tym porządkowaniu. Cieszymy się też bardzo, że już powstają nowe chodniki z kostki polbrukowej na cmentarzu. Oby jedne dobre przedsięwzięcia zachęcały innych do działania na rzecz wspólnego dobra.