1. W minionym tygodniu anonimowy ofiarodawca z ul. Sieradzkiej w Błaszkach ofiarował 1.000 zł. na renowację naszej świątyni. Bóg zapłać! Potrzebujemy więc jeszcze ok. 37.000 zł. aby do końca tego roku wypłacić firmie budowlanej wszystkie należne pieniądze. Dziś po Mszach św. będzie , jak co miesiąc, przeprowadzona przez Radnych Parafialnych, zbiórka do puszek na rzecz sfinansowania wykonanych już prac remontowych. Składamy znów serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary i nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszej inwestycji.

2. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Zachęcamy do nabywania i czytania.

3. Dziś zapraszamy na Mszę św. o g. 12.00 i na spotkanie po niej, wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami. Na spotkaniu będą rozdawane różańce.
4.
5. Dziś o g. 18.00 w sali parafialnej odbędzie się ostatnia już katecheza przedmałżeńska. Za tydzień będzie egzamin i wydanie dyplomów.

6. Jutro rozpoczyna się miesiąc różańcowy. Dzieci zapraszamy codziennie na różaniec od poniedziałku do piątku o g. 17.00, natomiast dla dorosłych różaniec będzie dodatkowo w środy, piątki i soboty po Mszy św. wieczornej o g. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. popołudniowej o g. 17.00.

7. W czwartek o g. 17.00, w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu odbędzie się comiesięczne spotkanie modlitewne za rodziny i w obronie życia człowieka. Gościem spotkania będzie Arcybiskup Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, który będzie przewodniczył modlitwie i wygłosi homilię. Do wzięcia udziału w tym spotkaniu serdecznie zapraszamy również naszych parafian. Ze względu na obecność na tym spotkaniu studentów z Torunia, ks. biskup zaprasza na to spotkanie także ludzi młodych.

8. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację Jezusa eucharystycznego prowadzoną przez kapłana.

9. W piątek będzie I Piątek miesiąca. Msze św. w tym dniu o g. 7.00 i 18.00. Spowiedź przed Mszą św. wieczorną zacznie się już o g. 17.00 Zapraszamy!

10. W sobotę będzie pierwsza sobota miesiąca. Od g. 9.00 będą odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Wieczorem zaś po Mszy św. o g. 18.00 będzie nabożeństwo I-sobotnie. Na to nabożeństwo zapraszamy czcicieli Matki Najświętszej a zwłaszcza członków Żywego Różańca naszej Parafii przypominając, że wtedy jest również wymiana tajemnic różańcowych . Intencja różańca na październik: o pokój na świecie i o nawrócenie grzeszników.

11. Przypominamy, że zamiar instalowania pomnika na cmentarzu zgłaszamy zawsze w biurze parafialnym. Można już także zamawiać wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych.

12. Przypominamy aby wszyscy, którzy przez miniony rok otrzymywali pomoc żywnościową w naszej parafii, albo chcą ją otrzymywać, na podstawie stosownych skierowań z GMOPS-u, teraz znów, w ciągu najbliższego tygodnia, czyli do I Niedzieli października, udały się do siedziby GMOPS-u w Błaszkach po takie same skierowania, które następnie należy dostarczyć do kancelarii parafialnej w Błaszkach. Po tym terminie zamknięta będzie lista osób uprawnionych do wspomnianej pomocy i już później, przez cały rok, żadnych nowych skierowań nie będziemy przyjmować.