1. W ubiegłą niedzielę, po wszystkich Mszach św. Radni Parafialni przeprowadzili zbiórkę pieniężną na rzecz renowacji naszego kościoła. Zebrano na ten cel 4.215 zł. Bóg zapłać! Na dzień 6 października 2018 r. pozyskaliśmy w sumie kwotę 497.076 zł. Potrzebujemy więc jeszcze ok. 33.000 zł. aby do końca tego roku wypłacić firmie budowlanej wszystkie należne pieniądze. Składamy znów serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary i nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszej inwestycji.

2. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W numerze o Różańcu, o armii Papieża i o Polakach, którzy zmienili bieg historii. Zachęcamy do nabywania i czytania.

3. Dziś o g. 18.00 w sali parafialnej odbędzie się spotkanie egzaminacyjne z katechez przedmałżeńskich i wydanie dyplomów.

4. Przeżywamy miesiąc różańcowy. Dzieci zapraszamy codziennie na różaniec od poniedziałku do piątku o g. 17.00, natomiast dla dorosłych różaniec będzie dodatkowo w środy, piątki i soboty po Mszy św. wieczornej o g. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. popołudniowej o g. 17.00.

5. W środę będzie w naszej parafii „Jerycho Różańcowe”, czyli całodzienna modlitwa różańcowa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy!

6. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację Jezusa eucharystycznego prowadzoną przez kapłana.

7. W sobotę przypada 13 dzień miesiąca. Z tej racji w naszej parafii, po Mszy wieczornej o g. 18.00, będzie procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła połączona z modlitwą różańcową. Zachęcamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie wszystkich, a zwłaszcza czcicieli Matki Bożej.

8. W przyszłą niedzielę swoje święto patronalne obchodzić będą nauczyciele i wychowawcy. Wspierajmy nauczycieli, wychowawców i uczniów – zwłaszcza z terenu naszej parafii – z serca płynącą modlitwą.

9. Przedłużamy jeszcze czas dostarczania nam skierowań z GMOPS-u na otrzymywanie pomocy żywnościowej w naszej Parafii. Skierowania należy dostarczać na plebanię do najbliższej soboty włącznie.

10. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy w Polsce XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Tradycyjnie w tym dniu zbierane będą ofiary do puszek na tzw. „Papieski Fundusz Stypendialny”, z którego corocznie fundowane są stypendia dla zdolnej młodzieży, ale pochodzącej z ubogich rodzin z naszej Diecezji. Bóg zapłać za ofiary jakie zechcecie złożyć na ten cel.

11. Przypominamy, że zamiar instalowania pomnika na cmentarzu zgłaszamy zawsze w biurze parafialnym. Można już także zamawiać wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych.

12. Z racji trwającego w Rzymie Synodu na temat młodzieży, organizowane jest czuwanie młodzieży Diecezji Kaliskiej w Częstochowie. Nasza parafia organizuje wyjazd na to czuwanie. Koszt wyjazdu 42zł. Wyjazd w piątek 19 października o godz. 17:45. Powrót w sobotę 20 października około godz. 4:00. Zapisy u ks. Marcina do 14 października.

13. 20 października 2018 odbędzie się I Diecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców do sanktuarium św. Józefa. Z dekanatu błaszkowskiego i złoczewskiego organizowany jest wyjazd autokarowy. Wyjazd w sobotę 20 października ze Złoczewa o godz. 8:00, wyjazd z Błaszek o godz. 8:40. Koszt wyjazdu 20zł. Zapisy u ks. Marcina do 14 października.