1. Dziś - 11 listopada, przypada 100 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. O g. 9.00 będzie (była) sprawowana, jak co roku, Msza Św. w int. naszej Ojczyzny. Po Mszy św. nastąpią (nastąpiły) oficjalne uroczystości gminne zakończone złożeniem kwiatów pod pomnikiem „Bohaterom tej ziemi”. Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania i do modlitwy w int. naszej Ojczyzny.

2. Tydzień temu w naszej parafii, po Mszach św. była przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc prześladowanym chrześcijanom. Zebraliśmy na ten cel 995 zł. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

3. Przypominamy, że 2 tygodnie temu Rodzina Państwa Jaszczyńskich, mieszkająca w Woleniu, przeżyła tragedię. Ich dom bowiem nawiedził pożar i pochłonął cały dobytek. Chcemy po chrześcijańsku być solidarni z ludźmi będącymi w potrzebie dlatego dziś – 11 listopada, po wszystkich Mszach św., na placu kościelnym odbywa się zbiórka pieniężna na rzecz wsparcia osób poszkodowanych przez wspomniany pożar. Zbiórkę przeprowadzi młodzież szkolna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Błaszkach. Oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Błaszkach. Prosząc o zrozumienie i wsparcie dziękujemy za okazane serce.

4. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli i nowy numer kwartalnika „Okno wiary”. Zachęcamy do nabywania i czytania.

5. W poniedziałek o g. 17.00, w naszym kościele będzie modlitwa Różańcowa w int. naszej Ojczyzny „100 Różańców na 100-lecie Niepodległej”, przygotowana i prowadzona przez S. Olę i dzieci z „Podwórkowych Kółek Różańcowych ” naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. W środę zapraszamy – jak co miesiąc - na Mszę św. o g. 18.00 i na spotkanie formacyjne po tej Mszy św. Wspólnotę Apostolstwa Pomocy Duszom czyśćcowym w naszej parafii.

7. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację eucharystyczną.

8. W piątek o godz. 19:00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie oraz z modlitwami do św. Charbela.

9. W sobotę – 17 listopada o g. 7.00 organizowany jest wyjazd autokarowy na Jasną Górę. Zapisy przyjmują: Elżbieta Drobnik i Teresa Szczepańska. Zapraszamy i zachęcamy do wyjazdu.

10. Nadal można zamawiać wypominki roczne za zmarłych w kancelarii parafialnej.

11. W nadchodzącym tygodniu Pan organista będzie odwiedzał parafian z opłatkiem i kalendarzami w następujących miejscowościach:

PONIEDZIAŁEK ( od godz. 10:00 ) – SMASZKÓW i KOSTRZEWICE
WTOREK ( od godz. 13:00 ) - ZAWADY
ŚRODA ( od godz. 14:00 ) - MACISZEWICE
CZWARTEK ( od godz. 9:00 ) - GZIKÓW i BUKOWINA
PIĄTEK - SOBOTA - CHRZANOWICE, WILCZKOWICE i ŻELISŁAW

12. W przyszłym tygodniu przewidujemy wydawanie darów Caritas osobom i rodzinom biednym i potrzebującym. Prosimy się przygotować do odbioru tych darów.