1. W minioną niedzielę, po wszystkich Mszach św., przeprowadziliśmy zbiórkę pieniężną na rzecz wsparcia Rodziny Państwa Jaszczyńskich, mieszkających w Woleniu – poszkodowanych w ostatnim czasie przez pożar. Zbiórkę przeprowadzili wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Błaszkach oraz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i z Gimnazjum w Błaszkach. Zebrano na ten cel 10.953 zł. i 60 gr. (słownie: dziesięć tysięcy dziewięćset pięćdziesiąt trzy złote i sześćdziesiąt groszy). Pieniądze zostały przekazane poszkodowanej rodzinie. Dziękujemy za zrozumienie, finansowe wsparcie i za okazane serce.

2. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W numerze ciekawy artykuł o potężnej figurze Chrystusa Króla w Świebodzinie i o dalszym królowaniu Chrystusa w naszej ojczyźnie. Zachęcamy do nabywania i czytania.

3. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację eucharystyczną.

4. W czwartek wspominamy w liturgii św. Cecylię – patronkę muzyki kościelnej. Z tej racji wszystkim zespołom śpiewaczym i muzycznym w naszej parafii oraz panu organiście składamy najlepsze życzenia i polecamy ich Bogu w modlitwie.

5. Jako parafia nadal angażujemy się w program pomocy żywnościowej wspierając osoby i rodziny najbardziej potrzebujące w naszej parafii. Osoby, które się kwalifikują na taką pomoc i dostarczyły nam skierowania z GMOPS mogą przybyć i odebrać te dary w naszym parafialnym punkcie Caritas – tzn. w Sali k. Wikariatki w najbliższy piątek lub w sobotę od g. 10.00 – 12.00. Nie przyjmujemy już żadnych nowych skierowań. Kolejne skierowania z GMOPS-u na odbieranie produktów żywnościowych będzie można przynosić dopiero we wrześniu przyszłego roku. Prosimy docenić nasze dobroczynne zaangażowanie i przybyć w wyznaczonym czasie z odpowiednim opakowaniem do pobrania tych darów.

6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Chrystusa Króla. W tym dniu na Mszy św. o g. 12.00 będzie miał miejsce ceremoniał przyjęcia kandydatów i członków Eucharystycznego Ruchu Młodych w naszej parafii.

7. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie przeprowadzona przez Radnych Parafialnych, jak co miesiąc, zbiórka do puszek na rzecz tynkowania naszego kościoła. Prosimy o zrozumienie i wsparcie.

8. W nadchodzącym tygodniu Pan organista będzie odwiedzał parafian z opłatkiem i kalendarzami w następujących miejscowościach:

Poniedziałek od g. 10.00 - Brończyn
Wtorek od g. 13.00 - Wójcice, Borysławice
Środa od g. 14.00 - ul. Pułaskiego, ul Ogrodowa
Czwartek od g. 13.00 - Brzozowiec
Piątek od g. 14.00 - ul. Sieradzka
Sobota od g. 9.00 - Borysławice ( osiedle )

9. Nadal jeszcze można zamawiać wypominki roczne za zmarłych w kancelarii parafialnej.