1. Tegoroczny Adwent dobiega końca. Wszystkim, którzy złożyli dar serca dla dzieci z rodzin ubogich składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Siostrom „Obliczankom” dziękujemy za rozprowadzenie paczek świątecznych złożonych pod drzewkiem życia i miłości. Szkołom i organizacjom dziękujemy za spotkania wigilijno-opłatkowe i za wystawione „Jasełka”. Za przygotowanie „Szopki bożonarodzeniowej” dziękujemy bardzo ks. Mariuszowi, młodzieży, ministrantom i panu kościelnemu, a Pani Barbarze Lindner z Gzikowa za iglaki świąteczne do kościoła. Bóg zapłać!

2. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” . Zachęcamy do nabywania i czytania. Nadal jeszcze można nabywać kalendarze diecezjalne po 5 zł. oraz paczuszki z siankiem na stół wigilijny przygotowane przez dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych. Ofiara jest dobrowolna.

3. Jutro (poniedziałek) będzie Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. w tym dniu będą tylko rano. Wieczorem wszyscy katolicy przeżywają w swoich domach wieczerzę wigilijną. W chrześcijańskich domach przed rozpoczęciem wieczerzy należy przeczytać ewangeliczny opis narodzenia Chrystusa, odmówić wspólnie „Ojcze nasz”, a na stół nie powinno się podawać alkoholu. Adorując i wielbiąc Chrystusa narodzonego w grocie złóżmy u Jego stóp nasze radości i troski, łzy i nadzieje. Zadbajmy o ducha autentycznego dzielenia się miłością i radością z tymi wszystkimi, którzy potrzebują naszej braterskiej obecności.

4. Pasterka, jak zwykle, o g. 24.00. Już godzinę przed „Pasterką” zapraszamy do kościoła na koncert kolęd. W I i II dzień Bożego Narodzenia Bożego Narodzenia porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.
5. W najbliższy czwartek wieczorem nie będzie adoracji eucharystycznej. Wznowimy je, jak co roku, po kolędzie.

6. W przyszłą niedzielę (30 grudnia) będziemy gościć w naszej parafii Ordynariusza naszej diecezji, Księdza Biskupa Edwarda Janiaka. O g. 12.00 Ks. Biskup odprawi Mszę św. w int. wszystkich darczyńców Renowacji naszej świątyni oraz dokona aktu pobłogosławienia i poświęcenia nowej elewacji i nowych okien w tym kościele. Wszystkich darczyńców renowacji naszej świątyni serdecznie zapraszamy na tę Mszę św. Przypominamy, że od ponad trzech lat gromadzimy środki finansowe na rzecz remontów naszego kościoła. W minionym tygodniu anonimowy ofiarodawca z Kwaskowa złożył ofiarę 1.000 zł., a OO Franciszkanie z Lublina ofiarowali 750 zł. na rzecz ostatecznego sfinansowania tynkowania naszego kościoła. W sumie na dzień 22 grudnia 2018 r. na rzecz remontów kościoła dysponujemy kwotą 518.634 zł. Całość zaś renowacji świątyni (czyli otynkowanie całego kościoła i naprawa wszystkich okien) kosztuje ok. 530.000 zł. Potrzebujemy więc jeszcze ok. 11.000 zł. aby jak najszybciej wypłacić firmie budowlanej wszystkie należne pieniądze za wykonane dotychczas remonty. W przyszłą niedzielę, jak co miesiąc, Radni Parafialni będą przeprowadzać po Mszach św. zbiórkę pieniężną na rzecz renowacji naszej świątyni. Będą też rozdawane stosowne cegiełki. Rozpoczynamy w naszej parafii wizytę duszpasterską zwaną „kolędą”. Panie i Panów sołtysów prosimy, jak co roku, o zorganizowanie pojazdów na g. 9.00. My księża chcemy w czasie kolędy spotkać się z naszymi parafianami, pomodlić się razem i zanieść do ich domów błogosławieństwo Boże. Wszystkie ofiary pieniężne jakie w czasie tegorocznej „kolędy” zechcecie ofiarować – po odliczeniu odpowiedniej kwoty ustalonej przez Synod Diecezjalny dla księży – będą, tak samo jak przez ostatnie dwa lata, przeznaczone na dalszą renowację naszego kościoła parafialnego. Razem z Radnymi Parafialnymi prosimy więc naszych parafian i ludzi dobrej woli o solidarne wsparcie finansowe dalszej renowacji kościoła św. Anny - inwestycji, która uratuje i upiększy samą świątynię oraz doda nowego blasku naszemu miastu. Podczas kolędy będziemy, tak jak przez ostatnie dwa lata, zapisywać w księdze i rozdawać pamiątkowe „cegiełki” wszystkim, którzy złożą ofiarę na wspomniany cel. Każda rodzina otrzyma również w tym roku na „kolędzie” okazałe foldery informujące o przebiegu dotychczasowej renowacji kościoła oraz o koniecznych pracach renowacyjnych przewidzianych w najbliższej przyszłości. Składamy znów serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary i nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszej inwestycji. 7. A teraz porządek kolędowania w tym tygodniu:

Piątek od g. 9.00 – Domaniew (2 ks.) oraz Kociołki (1 ks.) Sobota od g. 9.00 – Zawady (2 ks.) i Woleń (1 ks.) Przypominamy, że od najbliższego piątku aż do końca stycznia z racji „kolędy” Msze św. w dni powszednie będą codziennie rano, a wieczorne Msze św. będą tylko w środy, piątki i soboty. Kancelaria zaś w czasie trwania kolędy będzie czynna codziennie od poniedziałku do soboty – rano, w godz. 8.00-8.30.
Na koniec podziękowanie Państwa Jaszczyńskich z Wolenia za pomoc po pożarze.