OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI N. WIELKANOCNEJ 17.05.09

Zakończył się już w naszej parafii tzw. Biały Tydzień. Dzieciom pierwszokomu- nijnym i ich rodzicom dziękujemy za codzienne uczestnictwo we Mszy św. oraz za udział w pielgrzymce na Jasną Górę.

Przeżywamy maj. Codziennie w tym miesiącu zapraszamy czcicieli Matki Bożej na śpiewane nabożeństwa majowe po Mszy św. o g. 18.00.

W poniedziałek, wtorek i w środę będziemy przeżywać dni modlitw o błogosławieństwo w pracy i o dobre urodzaje. Zachęcamy do licznego udziału w tych modlitwach w czasie Mszy św. i podczas nabożeństw majowych..

W poniedziałek o g. 16.00 spotkanie wszystkich dzieci klas III, przygotowujących się do swej Komunii rocznicowej. Będziemy przeżywać próbę generalną przed tą uroczystością. W sobotę o g. 9.00 będzie spowiedź dla tych dzieci przed ich Komunią rocznicową. Zachęcamy również rodziców tych dzieci do skorzystania z sakramentalnej spowiedzi. W przyszłą niedzielę o g. 10.00 będzie przeżywać w naszej parafii Komunię Rocznicową. Prosimy miejsca w ławkach nawy głównej zostawić wolne dla rodziców tych dzieci.

W czwartek, jak co tydzień, zapraszam chętnych na adorację Jezusa w Eucharystii o g. 19.00, a po adoracji na spotkanie formacyjne na plebani.

W piątek o g. 20.00 kolejna katecheza przedmałżeńska dla młodzieży.

Są jeszcze wolne miejsca na organizowaną przez naszą parafię w terminie od 21 – 28 czerwca br. pielgrzymkę autokarową do Medziugorje Zdecydowani na ten wyjazd mogą się jeszcze zapisywać u mnie do końca maja.

W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych przez kwietniowe trzęsienie ziemi we Włoszech oraz poszkodowanych w pożarze w Kamieniu Pomorskim. Bóg zapłać za ofiary jakie zechcecie złożyć na ten cel.

6 czerwca br. jest organizowane – jak co roku – ogólnopolskie spotkanie młodych na Lednicy. Nasza parafia organizuje autokarowy wyjazd na to spotkanie. Koszt wyjazdu 25 zł. Zapisy przyjmują Księża wikariusze do 22 maja. Bliższe informacje są wywieszone w gablocie parafialnej. Zachęcamy do skorzystania.

Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. Zachęcamy do nabywania i czytania.

Kończymy powoli remonty na plebani błaszkowskiej. Udało mi się też już rozpakować i uporządkować wszystkie książki w mojej bibliotece na plebani. Pragnę poinformować, że jestem w posiadaniu bardzo pokaźnej biblioteki z książkami o tematyce przede wszystkim religijnej (wiara, Kościół, teologia, modlitwa, rozeznawanie duchowe, liturgia, sekty, encyklopedie katolickie, biblistyka, papiestwo, mariologia, itp.). Chciałbym tę bibliotekę uczynić parafialną, aby każdy mógł przyjść i oczywiście nieodpłatnie wypożyczyć interesujące go pozycje książkowe i czytać. Zachęcam więc parafian do skorzystania z tej czytelniczej propozycji.