1.    W ubiegłą niedzielę przeprowadzona była zbiórka na Misje. Zebraliśmy na ten cel 520 zł. Bóg zapłać!

2.    Dziś przeżywamy niedzielę Chrztu Pańskiego, kończącą liturgiczny okres Bożego Narodzenia.

3.    Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W numerze jest artykuł: „Odnowiona świątynia” traktujący o wizycie i poświęceniu w dniu 30 grudnia 2018 r. przez ordynariusza naszej diecezji ks. bpa Edwarda Janiaka –nowej elewacji i nowych okien w naszym parafialnym kościele Zachęcamy do nabywania i czytania.

4.    W środę od rana do wieczornej Mszy św. będziemy przeżywać w naszym kościele parafialnym, jak co miesiąc, Jerycho Maryjne, czyli całodzienną modlitwę różańcową przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy na modlitwę!

5.    W piątek o godz. 19:00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie oraz z modlitwami do św. Charbela.

6.    Przeżywamy w naszej parafii kolędę. Podczas kolędy zapisujemy w księdze i rozdajemy pamiątkowe „cegiełki” wszystkim, którzy złożą ofiarę na rzecz dalszej renowacji naszej świątyni. Z góry dziękujemy wszystkim za zrozumienie i wsparcie. Każda rodzina otrzymuje również w tym roku na „kolędzie” okazałe foldery informujące o przebiegu dotychczasowej renowacji kościoła oraz o koniecznych pracach renowacyjnych  przewidzianych w najbliższej przyszłości.

A teraz porządek kolędowania w tym tygodniu:

Poniedziałek od g. 9.000 – Wójcice (2 ks.),
a od g. 15.00 –Pl. Niepodległości po str. Apteki  od str. Gruszczyc (1 ks.)
Wtorek od g. 9.00 – Smaszków i Kostrzewice (2 ks.), a od g.15.00 – ul. Pomorska i Szkolna (1 ks.)
Czwartek od g. 15.00- ul. Sieradzka (3 ks.)
Piątek od g. 15.00 –   ul. Pułaskiego i „Kamienica” (2 ks.) oraz ul. Spacerowa i Projektowana (1 ks.)
Sobota  od g. 9.00 – Kokoszki (2 ks.), a od g. 15.00 – Bloki „SKR” i  tzw. „Szeregowiec” (1 ks.)

Przypominamy, że do końca stycznia z racji „kolędy” Msze św. w dni powszednie będą codziennie rano, a wieczorne Msze św. będą tylko w środy, piątki i soboty. Kancelaria zaś w czasie trwania kolędy będzie czynna codziennie od poniedziałku do soboty – rano, w godz. 8.00-8.30.

Z racji Niedzieli Chrztu Pańskiego przypominamy rodzicom, którzy chcą ochrzcić dziecko, że powinni:

A.    Wziąć odpowiedzialność za wychowanie swojego dziecka w wierze oraz wybrać chrzestnych wierzących i regularnie praktykujących, którzy mają ukończone 16 lat, są  po bierzmowaniu, co niedzielę uczestniczą we Mszy św. i nie żyją w związku niesakramentalnym, którzy będą pomagać rodzicom w religijnym wychowaniu dziecka.

B.    Zgłosić się ok. 1 miesiąc przed terminem chrztu do kancelarii parafialnej i ustalić z księdzem termin Chrztu św., dostarczając akt urodzenia dziecka i spisując akt Chrztu. Chrzty odbywają się w sobotę o g. 18.00 lub w czasie innych Mszy św. w niedzielę.

C.    Bezpośrednio przed chrztem rodzic ma udać się w zakrystii do pana „kościelnego”, a chrzestni składają podpisy w księdze chrztów.