1. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. W numerze jest artykuł: „Odnowiona świątynia” traktujący o wizycie w naszej parafii i poświęceniu w dniu 30 grudnia 2018 r. przez ordynariusza naszej diecezji ks. bpa Edwarda Janiaka –nowej elewacji i nowych okien w naszym parafialnym kościele Zachęcamy do nabywania i czytania.

2. W poniedziałek przeżywać będziemy dzień babci a we wtorek dzień dziadka. Wszystkim babciom i dziadkom składamy najlepsze życzenia, niech Pan Bóg obdarza wszystkich potrzebnymi łaskami. Módlmy się za naszych żyjących oraz zmarłych dziadków za wstawiennictwem św. Anny i św. Joachima - dziadków Pana Jezusa.

3. Od 18 do 25 stycznia przeżywamy Tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w intencji jedności chrześcijan.

4. W minionym tygodniu dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych i ich rodzice ofiarowali 500 zł. na rzecz remontów naszej świątyni. Są to pieniądze pozyskane ze sprzedaży sianka, kadzidła i kredy. Bóg zapłać! W sumie na dzień 19 stycznia 2019 r. na rzecz remontów kościoła dysponujemy kwotą 524.241 zł. Całość zaś renowacji świątyni (czyli otynkowanie całego kościoła i naprawa wszystkich okien) kosztuje ok. 530.000 zł. Potrzebujemy więc jeszcze ok. 5.800 zł. aby jak najszybciej wypłacić firmie budowlanej wszystkie należne pieniądze za dotychczasową renowację. W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. Radni Parafialni, jak co miesiąc, będą przeprowadzać zbiórkę pieniężną na rzecz renowacji (tynkowania) naszego kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary!

5. Przeżywamy nadal w naszej parafii kolędę. Porządek kolędowania w tym tygodniu następujący:

Poniedziałek od g. 9.000 – Kwasków (2 ks., a od g. 15.00 ul. Przemysłowa „3” (1 ks.)
Wtorek od g. 15.00 – ul. Kościuszki (2 ks.) oraz ul. Przemysłowa „2” (1 ks.)
Czwartek od g. 9.00- Lubanów (2 ks.), a od g.15.00 – ul. Młyńska i „Domki Pietruchy” (1 ks.)
Piątek od g. 15.00 – ul. Przemysłowa nr „8”, „9”, „10” i 2 domy prywatne (3 ks.) Sobota od g. 9.00 – Gzików (2 ks.) i Chrzanowice (1 ks.)

6. Przypominamy, że do końca stycznia z racji „kolędy” Msze św. w dni powszednie będą codziennie rano, a wieczorne Msze św. będą tylko w środy, piątki i soboty. Kancelaria zaś w czasie trwania kolędy będzie czynna codziennie od poniedziałku do soboty – rano, w godz. 8.00-8.30.

7. Wczoraj (sobota) swoje imieniny obchodził ks. Mariusz oraz pan Organista. Naszym solenizantom składamy najlepsze życzenia i prosimy wszystkich o modlitwę w ich intencji.