Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego 24.05.09

Dziś przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wierzymy, że Chrystus poszedł do Ojca aby nam przygotować mieszkanie w niebie. Niech nasza tęsknota za niebem angażuje nas jeszcze bardziej w walkę z każdym przejawem zł na ziemi.

Dziś po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych przez kwietniowe trzęsienie ziemi we Włoszech oraz poszkodowanych w pożarze w Kamieniu Pomorskim. Bóg zapłać za ofiary jakie złożycie na ten cel.

Dziś o g. 10.00 Rocznicowa Komunia św. dzieci, które w ubiegłym roku przeżywały swoją I Komunię św. Nie tylko dla tych dzieci ale i dla nas wszystkich jest to kolejna okazja aby z serca dziękować Jezusowi za dar Jego przychodzenia do nas w sakramentalnej postaci pokarmu oraz obdarzania nas swoim życiem i swoją przyjaźnią. Ceńmy sobie wszyscy ten niezwykły dar i pielęgnujmy go. Dzieciom rocznicowym i ich rodzicom dziękujemy za prezent do kościoła w postaci haftowanych obrusów na dwa ołtarze kościelne. Bóg zapłać. Już teraz informuję, że w przyszłym roku I Komunia św. będzie - tak jak dotychczas - w drugą niedzielę maja, a dwa tygodnie później będzie Komunia rocznicowa.

We wtorek obchodzić będziemy Dzień Matki.  Niech to będzie dla nas wszystkich szczególna okazja aby wyrazić wdzięczną miłość zarówno Maryi, naszej Matce Niebieskiej jak i naszym matkom rodzonym. Pamiętajmy o tym przede wszystkim w modlitwie.

W czwartek, jak co tydzień, zapraszam chętnych na adorację Jezusa w Eucharystii o g. 19.00, a po adoracji na spotkanie formacyjne na plebani.

W piątek o g. 20.00 kolejna katecheza przedmałżeńska dla młodzieży.

W przyszłą niedzielę, będziemy gościć w naszej parafii ks. Krzysztofa Guziałka, asystenta Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w naszej Diecezji. Chcemy aby przybliżył i rozpropagował ideę KSM-u jako propozycję formacyjną dla młodzieży naszej parafii. Prosimy zwłaszcza młodzież o zainteresowanie się tą propozycją.

Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na utrzymanie kleryków WSD w Kaliszu.

Dziś nadal rozprowadzamy ostatni numer pisma diecezjalnego „Opiekun”. Jest w tym numerze także zdjęcie i relacja z obecności w naszej parafii czarnoskórego księdza z Kamerunu. Zachęcam bardzo do nabywania i czytania.

Przeżywamy miesiąc maj. Nadal codziennie zapraszamy czcicieli Matki Bożej na śpiewane nabożeństwa majowe po Mszy św. o g. 18.00. Nabożeństwa te są w tym tygodniu połączone z liturgiczną Nowenną do Ducha Świętego. W przyszłą bowiem niedzielę będziemy przeżywać w liturgii Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, kończącą w Kościele okres wielkanocny.

W ramach porządkowania naszego parafialnego cmentarza chcę poinformować zainteresowanych wycinką drzew na cmentarzu aby zgłosili się najpierw do kancelarii parafialnej w celu uzyskania niezbędnych informacji na temat usuwania drzew na cmentarzu.

Już informuję, że w terminie od 27 lipca do 1 sierpnia (cały tydzień) nasza parafia organizuje dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia wczasorekolekcje nad morzem. Pojedzie 80 uczestników i 10 opiekunów. Koszt wyjazdu – 300 zł. od osoby. 40 osób pojedzie za pełną odpłatnością, a 40 uczestników z rodzin uboższych będziemy dofinansowywać. Nie mogą być dofinansowani ci, którzy już podobny wyjazd w te wakacje będą mieli zafundowany przez GMOPS w Błaszkach. Proszę aby chcący wziąć udział w tych wczasorekolekcjach zapisywali się u mnie do 14 czerwca. Przy zapisywaniu należy wpłacić zaliczkę, podać PESEL i dać pisemną zgodę rodziców na wyjazd ich dziecka.