Tydzień temu po wszystkich Mszach św. Radni Parafialni, jak co miesiąc, przeprowadzali zbiórkę pieniężną na rzecz dalszej renowacji, czyli odwodnienia naszego kościoła. Zebrano na ten cel 2.545 zł. W sumie więc do dnia 3 marca lutego 2018 r. na rzecz wspomnianych remontów kościoła pozyskaliśmy kwotę 60.028 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!

Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. W numerze polecamy artykuł o wielkich i świętych kobietach polskich wśród których znalazły się władczynie, mniszki a nawet teściowa, która oddała życie za synową. Zachęcamy do nabywania!

W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy w liturgii Kościoła Okres Wielkiego Postu. Msze św. będą o g. 7.00, 8.00 (Brończyn), 9.00, 16.00 i 18.00. W środę obowiązuje nas post ścisły ilościowy i jakościowy. Na liturgii w tym dniu będzie poświęcenie i posypanie głowy popiołem. W czasie Wielkiego Postu nie używa się kwiatów do ozdabiania ołtarzy.

W czwartek wieczorem o g. 19.00 zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o g. 12.00 i na spotkanie po tej Mszy wszystkie dzieci pierwszokomunijne z rodzicami.

W Wielkim Poście, jak co roku, będą w naszej świątyni parafialnej nabożeństwa pasyjne. W każdy piątek o g. 17.00 będzie nabożeństwo „Drogi Krzyżowej”, a po niej Msza św., natomiast w niedziele o g. 17.00 będą „Gorzkie Żale”, a po nich Msza św. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w tych nabożeństwach.