Tydzień temu po wszystkich Mszach św. Radni Parafialni, jak co miesiąc, przeprowadzali zbiórkę pieniężną na rzecz odwodnienia naszego kościoła oraz rozbiórki i odtworzenia od nowa zdeformowanego traktu procesyjnego wokół kościoła. Zebrano na ten cel 1.879 zł. zł. W sumie więc do dnia 6 kwietnia 2019 r. na rzecz wspomnianych remontów przykościelnych pozyskaliśmy kwotę 61.907 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!

Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W numerze polecamy między innymi artykuł o „Nowennie Pompejańskiej” w związku ze zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego w intencji powrotu Europy do jej chrześcijańskich korzeni oraz o wizycie w Kaliszu współczesnego włoskiego stygmatyka – Brata Elia. Rozprowadzamy też nową książkę z serii „Wszystko o...” pt. „Wszystko o Spowiedzi”. Publikacja przybliża nam m.in. historię, teologię i praktykę sakramentu spowiedzi i wyjaśnia poszczególne warunki sakramentu pokuty. Znajduje się w niej ciekawy rachunek sumienia w oparciu o stacje Drogi krzyżowej. W książce otrzymujemy wyczerpujące odpowiedzi na ważne pytania dotyczące spowiedzi oraz wiele praktycznych wskazówek. Koszt książki – 8 zł. Można ją nabyć dla siebie lub komuś na prezent. Zachęcamy do nabywania!

W czwartek wieczorem o g. 19.00 zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu

Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy na spotkanie za tydzień, w niedzielę Palmową na Mszę św. o g. 12.00. Po Mszy będzie spowiedź próbna tych dzieci.

Na stolikach pod chórem nadal znajdują się papierowe skarbonki. Zachęcamy do wzięcia ze sobą tych wielkopostnych skarbonek miłosierdzia, w które – jak co roku – składamy jałmużnę wielkopostną przeznaczoną na wsparcie biednych osób. Skarbonki te prosimy przynieść na liturgię w Wielki Czwartek lub Wielki Piątek.

Od dziś aż do Wielkiego Piątku zakryte są w kościołach krzyże abyśmy mogli lepiej zobaczyć i przeżyć tajemnicę Męki Syna Bożego. W niedzielę palmową, na pamiątkę wjazdu Chrystusa do Jerozolimy przynosimy do świątyni palemki, które zostaną poświęcone, a na Mszy o g. 12.00 będzie procesja z palmami.