1.        Dziś  nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Rozprowadzamy też nową  książkę z serii „Wszystko o...”   pt. „Wszystko o Spowiedzi”.  W publikacji tej otrzymujemy pokaźną wiedzę i wyczerpujące odpowiedzi na ważne pytania dotyczące spowiedzi oraz wiele praktycznych wskazówek.   Koszt książki – 8 zł.  Można ją nabyć dla siebie lub komuś na prezent. Zachęcamy do nabywania!

 2.        Rozpoczynamy w Kościele tzw. Wielki Tydzień. Dziś na wszystkich Mszach św. jest poświęcenie palm, a na Mszy św. o g. 12.00 będzie procesja z palmami. Na tę Mszę św. i na spotkanie po niej zapraszamy Dzieci pierwszokomunijne. Dzieci będą miały swoją próbną spowiedź. 

3.        W Wielki Czwartek powinniśmy zakończyć wszelkie ciężkie prace i porządki. W tym dniu bowiem kończy się Wielki Post i wieczorną Mszą św. Wieczerzy Pańskiej o g. 18.00 rozpoczynamy Triduum Paschalne czyli święta wielkanocne. Jest to jedno święto trwające trzy dni, a centrum tych świąt jest Noc zmartwychwstania z soboty na niedzielę. W Wielki Czwartek po Mszy św. przez trzy godziny, aż do 23.00 kościół będzie otwarty i będzie możliwość adorowania Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Na adoracji po Mszy św. będziemy dziękować Jezusowi za dar Eucharystii i Kapłaństwa. Od g. 19.30 do 20.30 adoracja będzie prowadzona przez młodzież, a od g. 20.30 do 23.00 adoracja będzie w ciszy. Wszystkich chętnych zapraszamy. 

4.        W Wielki Piątek kościół będzie otwarty od g. 8.00 i będzie możliwość Adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie przez cały dzień aż do g. 23.00. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły. Liturgia Wielkopiątkowa, koncentrująca nas na tajemnicy Krzyża Świętego rozpocznie się o g. 18.00, a wcześniej, o g. 17.00, rozpoczniemy Drogę Krzyżową z cmentarza do kościoła. Taca z wielkiego Piątku przeznaczona będzie,  jak co roku, na utrzymanie świątyń chrześcijańskich w Ziemi Świętej oraz na kwiaty do tzw. „Grobu Pańskiego” w naszej świątyni. Bóg zapłać! 

5.        W Wielką Sobotę Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie od g. 8.00 do 20.00. W tym dniu obowiązuje nas post od pokarmów mięsnych i zalecany jest post tak ścisły jak w Wielki Piątek. W sobotę też, jak co roku, odbędzie się błogosławienie pokarmów na stół wielkanocny, którymi to pokarmami będziemy się z radością dzielić i posilać po liturgii Zmartwychwstania. W kościele błogosławienie pokarmów będzie od g. 9.00 do 15.00 (co godzinę), a w terenie: Domaniew i Kwasków o g. 11.00, a Brończyn i Żelisław o g. 11.30.

6.        Czuwanie zmartwychwstania, czyli WIGILIA PASCHALNA, albo inaczej mówiąc Msza św. Zmartwychwstania (Rezurekcja) -  najważniejsza w roku liturgicznym - zakończona w Polsce procesją rezurekcyjną, rozpocznie się w nocy z soboty na niedzielę , o g. 20.00. Na liturgię tej nocy o g. 20.00 wszyscy przynosimy ze sobą świece. 

7.        Wszystkie jednostki strażaków naszej parafii zapraszamy  serdecznie do czuwania przy „Grobie Pańskim” w Wielką Sobotę w godz. od 15.00 do 20.00. Do udziału we Mszy Wielka-Nocnej o g. 20.00, zakończonej procesją rezurekcyjną zapraszamy  strażaków,  asystę, chóry, orkiestrę i poczty sztandarowe. 

8.        W Dzień zmartwychwstania pierwsza Msza św. będzie o g. 7.00 i następne Msze św. będą także według stałego porządku niedzielnego. 

9.        Święte Triduum Męki i Zmartwychwstania Pańskiego jest szczytem roku liturgicznego. Dlatego prosimy aby w miarę możliwości wszyscy parafianie uczestniczyli we wszystkich celebracjach liturgicznych Świętego Triduum Paschalnego. 

10.    Przypominamy też o skarbonkach wielkopostnych, w które składamy jałmużnę wielkopostną przeznaczoną na wsparcie biednych osób. Skarbonki te przynosimy ze sobą na liturgię w Wielki Czwartek  lub w Wielki Piątek i składamy do przygotowanego na ten cel koszyka koło ołtarza. Ofiary przeznaczone na ten cel można też wrzucać do puszki znajdującej się pod figurą św. Antoniego na filarze pod chórem.