Normal 0 21

Ogłoszenia duszpasterskie N. Zesłania Ducha Świętego

Przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W nocy czuwaliśmy modlitewnie w tej świątyni wypraszając Ducha Świętego dla siebie i dla całej parafii. Teraz pielęgnujmy obecność Ducha Świętego w naszym życiu, bądźmy z Nim w stałej łączności i wciąż od nowa błagajmy aby nas sobą wypełniał.

W ubiegłą niedzielę odbyła się w naszej parafii zbiórka na rzecz poszkodowanych przez kwietniowe trzęsienie ziemi. Zebraliśmy na ten cel 1185 zł. Bóg zapłać za te ofiary.

Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na utrzymanie kleryków WSD w Kaliszu.

Dziś gościmy w naszej parafii ks. Krzysztofa Guziałka, asystenta Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w naszej Diecezji. Ks. Krzysztof przybliża i propaguje ideę KSM-u jako propozycję formacyjną dla młodzieży naszej parafii. Prosimy zwłaszcza młodzież o zainteresowanie się tą propozycją. W przyszłym tygodniu ogłosimy pierwsze spotkanie młodzieży pragnącej należeć do KSM-u.

Jutro święto NMP Matki Kościoła, a zarazem Dzień Dziecka. Msze św. o 7, 8, 9, 16 i 18.

W czwartek, jak co tydzień, zapraszam chętnych na adorację Jezusa w Eucharystii o g. 19.00, a po adoracji na spotkanie formacyjne na plebani.

W piątek spowiedź pierwszopiątkowa pół godz. przed Mszami św. Msza dla dzieci i młodzieży w piątek będzie o g. 16.00. W piątek o g. 20.00 będzie miała miejsce kolejna katecheza przedmałżeńska dla młodzieży.

W sobotę z racji I soboty miesiąca będziemy, jak co miesiąc, odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Prosimy nam zgłosić chorych chcących tych odwiedzin.  Intencja Różańca na miesiąc czerwiec: za dzieci i młodzież naszej parafii. W sobotę rano młodzież naszej parafii wyjeżdża autokarem na ogólnopolskie spotkanie do Lednicy. Są jeszcze wolne miejsca. Chętni na ten wyjazd mogą się jeszcze zapisywać w tym tygodniu u ks. Rafała.

Za tydzień, w przyszły wtorek wieczorem, odbędzie się pierwsze spotkanie nowo ustanowionej Rady Parafialnej naszej parafii. Proszę o przybycie na to spotkanie wszystkich wybranych kandydatów na Radnych zarówno z Błaszek jak i z innych miejscowości naszej parafii.

W przyszłym tygodniu będziemy w liturgii przeżywać uroczystość Bożego Ciała. Proszę, aby odpowiedzialność za przygotowanie ołtarzy na „Boże Ciało” w tym roku wzięły te same osoby, które dotychczas co roku przygotowywały te ołtarze w tym samym miejscu. Na procesję zapraszamy asystę, chór, OSP, orkiestrę, poczty sztandarowe, dzieci I komunijne i Rocznicowe. Zachęcamy wiernych do wzajemnej pomocy w ubieraniu ołtarzy i domów. Policję miejscową prosimy o zabezpieczenie trasy podczas procesji Bożego Ciała od g. 12.00 – 14.00.

Przypominam, że w dniach od 21 – 28 czerwca organizujemy pielgrzymkę do Medziugorje. Są jeszcze wolne miejsca. Zachęcam do zapisywania się jeszcze w tym tygodniu.

Przypominam również, że w terminie od 27 lipca do 1 sierpnia (cały tydzień) nasza parafia organizuje dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia wczasorekolekcje nad morzem. Pojedzie ok. 80 uczestników i 9 opiekunów. Koszt wyjazdu – 300 zł. od osoby. 40 osób pojedzie za pełną odpłatnością, a pozostałych uczestników z rodzin uboższych będziemy dofinansowywać. Nie mogą być dofinansowani ci, którzy już podobny wyjazd w te wakacje będą mieli zafundowany przez GMOPS w Błaszkach. Proszę aby chcący wziąć udział w tych wczasorekolekcjach zapisywali się u mnie do 14 czerwca. Przy zapisywaniu należy wpłacić zaliczkę, podać PESEL i dać pisemną zgodę rodziców na wyjazd ich dziecka.

Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. Zachęcam do nabywania i czytania.