1.    Dziś przeżywamy 56 Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego w Kościele. Prosimy wszystkich, szczególnie w tym tygodniu, o modlitwę w intencji nowych powołań do służby w Kościele. W naszej parafii w tym roku  Niedzielę Powołaniową z udziałem kleryków Seminarium Kaliskiego będziemy obchodzić  2 czerwca.

2.    Dziś przeżywamy w naszej parafii uroczystość I Komunii św. 17 dzieci po długich przygotowaniach w domu, w szkole i w kościele wczoraj przeżyły sakrament pokuty i pojednania się z Bogiem, a dziś po raz pierwszy przyjęły Boga w eucharystycznej postaci do swoich serc. Bogu niech będą dzięki za ten dar. Wszystkich parafian prosimy, szczególnie w tym miesiącu, o modlitwę za te dzieci. Dzieci zaś pierwszokomunijne prosimy o jak najczęstsze i godne przyjmowanie Pana Jezusa w coniedzielnej Komunii św. oraz regularne przystępowanie do sakramentalnej spowiedzi w I Piątki miesiąca.

3.    Przez cały najbliższy, tzw. Biały Tydzień, aż do soboty włącznie, zapraszamy dzieci pierwszokomunijne z rodzinami na Mszę św. wieczorną o g. 18.00 aby przez codzienny udział w Eucharystii zaprzyjaźniać się coraz bardziej z Jezusem. W czwartek, o g. 6.00 wyjeżdżamy z dziećmi pierwszokomunijnymi i ich opiekunami na Jasną Górę aby tam oddać siebie pod opiekę Matce Bożej. Są jeszcze wolne miejsca. Chętni mogą się zapisywać u ks. Proboszcza. Koszt wyjazdu 30 zł. od osoby.

4.    W ramach prezentu pierwszokomunijnego dla parafii w tym roku rodzice dzieci I-komunijnych zebrały ofiary pieniężne na renowację naszej świątyni parafialnej. O wysokości tych ofiar poinformujemy w przyszłą niedzielę. Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci I-komunijnych za ten dar.

5.    Jutro (poniedziałek) –  przypada 13 dzień miesiąca. Z tej racji po Mszy św. wieczornej o g. 18.00 będzie nabożeństwo fatimskie z procesją wokół kościoła. Wszystkich chętnych, a zwłaszcza czcicieli Matki Bożej,  serdecznie zapraszamy!
6.    W środę  będziemy przeżywać w naszym kościele parafialnym „Jerycho Różańcowe”, czyli całodzienną modlitwę Różańcową przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy!

7.    W czwartek o g. 19.00, będzie godzinna adoracja Jezusa  w Eucharystii, a w piątek o g. 19.00 odbędzie się Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i modlitwami do św. Charbela. Zapraszamy !

8.    Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. W numerze polecamy artykuł: „Francja bez duchowego piorunochronu” – o pożarze katedry Notre-Dame, oraz o majówkach z Matką Najświętszą. Nadal też rozprowadzamy książkę pt. „Wszystko o Spowiedzi”.   Zachęcamy wszystkich do nabywania i czytania.  

9.    Przeżywamy maryjny miesiąc maj. Nadal zapraszamy wszystkich codziennie na nabożeństwa majowe, zaraz po Mszy wieczornej o g. 18.00, a w niedzielę po Mszy o g. 17.00 Zachęcamy też do gromadzenia się na nabożeństwach majowych przy figurach i krzyżach przydrożnych.  

10.    Komunikat biskupa.