1.      Tydzień temu po wszystkich Mszach św. Radni Parafialni, jak co miesiąc,  przeprowadzali zbiórkę pieniężną na rzecz odwodnienia naszego kościoła oraz rozbiórki i odtworzenia od nowa zdeformowanego traktu procesyjnego wokół kościoła. Zebrano na ten cel 2.172 zł. zł. W sumie więc do dnia 1 czerwca 2019 r. na rzecz wspomnianych remontów przykościelnych pozyskaliśmy kwotę  66.811 zł.  Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!

2.      Dziś (niedziela) przeżywamy w naszej parafii tzw. „Niedzielę Powołaniową” z udziałem kleryków z kaliskiego Seminarium. Klerycy modlą się z nami w intencji nowych powołań do służby w Kościele i składają osobiste świadectwo o powołaniu. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby Seminarium Duchownego w Kaliszu. Bóg zapłać!

3.      Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W numerze polecamy artykuły o wizycie Jana Pawła II w Polsce w 40 rocznicę pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny oraz o nabożeństwach czerwcowych.

4.      W czwartek o g. 19.00, jak co tydzień, będzie godzinna adoracja Jezusa  w Eucharystii. Zapraszamy !

5.      W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca. Jest to szczególna okazja do spowiedzi oraz wynagradzającej komunii św. pierwszo piątkowej.  Msza św. wieczorna o g. 18.00. Spowiedź rozpocznie się pół godz. przed Mszą św. Zapraszamy!

6.      W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie okresu Wielkanocnego. Przygotowujmy się do tej uroczystości i w modlitwie prośmy Ducha Świętego aby zstępował i odnawiał oblicze świata, Polski, naszej parafii i nas samych.

7.      W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na KUL. Bóg zapłać za złożone ofiary!

8.      Dziś w Polsce przeżywamy XII Święto Dziękczynienia Bożej Opatrzności. Z tej racji po Mszach św. będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie - wotum narodowej wdzięczności Bogu. Bóg zapłać za złożone ofiary. Można wziąć ze sobą również materiały dotyczące idei dziękczynienia Bogu wyłożone pod chórem.