1.        Tydzień temu przeżywaliśmy w Polsce XII Święto Dziękczynienia Bożej Opatrzności. Z tej racji po Mszach św. była przeprowadzona zbiórka do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie - wotum narodowej wdzięczności Bogu. Zebraliśmy na ten cel 400 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary. Można nadal wziąć ze sobą również materiały dotyczące idei dziękczynienia Bogu wyłożone pod chórem.

 

2.        Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończącą w Liturgii Kościoła okres wielkanocny.

 

3.        Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. W numerze polecamy artykuły o wizycie Jana Pawła II w Polsce w 40 rocznicę pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny oraz o nabożeństwach czerwcowych. Zachęcamy do nabywania i czytania.

 

4.        Jutro (poniedziałek) obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o g. 7.00  i 18.00.

 

5.        W środę, jak co miesiąc, będzie w naszym kościele parafialnym Jerycho Maryjne, czyli całodzienna modlitwa Różańcowa przed Najświętszym Sakramentem. Serdecznie zapraszamy na modlitwę.

 

6.        W czwartek przypada 13 dzień miesiąca. Z tej racji po Mszy św. wieczornej o g. 18.00 będzie nabożeństwo fatimskie z procesją wokół kościoła. Wszystkich chętnych, a zwłaszcza czcicieli Matki Bożej,  serdecznie zapraszamy! Natomiast w czwartek o g. 19.00 zapraszamy, jak co tydzień, na godzinną adorację eucharystyczną!

 

7.        Od jakiegoś czasu rozpowszechnia się zwyczaj sypania Pary Młodej na ślubach i na weselach racami czyli wyrzutniami (tubami) strzelającymi i rozsypującymi tzw.  konfetti, które jest wykonane z metalizowanej sztywnej folii lub z innego materiału w kształcie serduszek, róż i itp. Nie możemy pozwolić na to, żeby przy kościele robić śmietnisko, na które się sypie co się komu podoba, a potem wiatr rozwiewa to gdzie popadnie i zaśmieca całe otoczenie kościoła.                                                     Zwracamy się więc z apelem i prośbą do wszystkich przygotowujących się do ślubu oraz odpowiedzialnych za tzw. rozsypywanie konfetti aby wspomniany nowy obyczaj przenieść do sal weselnych gdyż nie ma zgody na takowe zaśmiecanie placu kościelnego w Błaszkach! Dziękujemy za zrozumienie!