W minioną niedzielę Radni Parafialni przeprowadzili comiesięczną zbiórkę na rzecz odwodnienia naszego kościoła oraz rozbiórki i odtworzenia od nowa zdeformowanego traktu procesyjnego wokół kościoła. Zebrano na ten cel 2.814 zł. W sumie więc do dnia 6 lipca 2019 r. na rzecz wspomnianych remontów przykościelnych pozyskaliśmy kwotę 86.625 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!

Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Zachęcamy do nabywania i czytania!

Dziś nasza parafia organizuje, zapowiadaną już tydzień temu, zbiórkę na leczenie młodego Piotra Królaka z Błaszek, który w wyniku powikłań po zapaleniu płuc funkcjonuje z rurką tracheotomijną, przez co nie jest w stanie głośno mówić. Operacja rekonstrukcji tchawicy będzie kosztować 140.000 zł. Dlatego rozumiejąc trudną sytuację chcemy wspólnie wspomóc Piotra w jego chorobie i późniejszej rehabilitacji. Zbiórkę po każdej dzisiejszej Mszy św. przeprowadzi Rodzina i znajomi chorego Piotra.  Liczy się każdy grosz. Wraz z rodziną Piotra prosimy o wsparcie. Bóg zapłać!

Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje i zaprasza na pielgrzymkę na Jasną Górę 14 lipca br. Wyjazd o g. 6.00 przy kościele. Zapisy przyjmują: Elżbieta Drobnik oraz Jadwiga Żubrowska.

W dniach od 9 do 15 sierpnia nasza parafia organizuje po raz X pieszą pielgrzymkę do Częstochowy. Zachęcamy do udziału. Zapisy na pielgrzymkę w kancelarii parafialnej lub u ks. Mariusza.

Od 24 kwietnia do 4 maja przyszłego roku nasza parafia organizuje 9 dniową pielgrzymkę autokarową do Medziugorje. Koszt pielgrzymki 1.300 zł. Zapisało się już ok. 30 osób. Zapraszamy i zachęcamy do wzięcia udziału w tej pielgrzymce! Zapisy wraz zaliczką u ks. Proboszcza.

W ciągu ostatnich trzech miesięcy udało się wykonać na naszym parafialnym cmentarzu wielkie dzieło polegające na utwardzeniu trzech alejek znajdujących się na dole starej części cmentarza.

Aleję przylegającą do ogrodzenia na całej szerokości dolnej części cmentarza pokryliśmy kruszonym destruktem asfaltowym, natomiast łączące się z tą aleją 2 chodniki prowadzące w górę cmentarza zostały wykonane z trylinki rozbiórkowej. Chodniki te mają kilkuprocentowy spadek dlatego nie mogły być wykonane z destruktu tylko z grubych bloczków betonowych zwanych trylinką. 


W sumie ponad 700 m2 powierzchni, na podsypce piaskowej o grubości ok. 10 cm., zostało pokryte destruktem bądź trylinką. Obramowanie wspomnianych alejek – chodników zostało wykonane z obrzeży betonowych. Koszt wykonania całego przedsięwzięcia wyniósł ponad 20.000 zł. Środki na sfinansowanie tego dzieła zostały pozyskane z opłat cmentarnych związanych z dzierżawą miejsca na cmentarzu i ustawieniem nagrobków.

Natomiast materiał na wykonanie wspomnianej inwestycji, czyli piasek, destrukt, trylinka i obrzeża, zostały nam ofiarowane przez właścicieli firm błaszkowskich: zakładu budowy – Barbary i Henryka Mocnych oraz firmy DROGBRUK – Anny i Piotra Szczerek. Za ten piękny gest życzliwości i wsparcia właścicielom wspomnianych firm serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać! 


Aleja pokryta destruktem wczoraj została powierzchniowo utrwalona emulsją asfaltową i grysem bazaltowym. Dlatego prosimy aby przez najbliższy tydzień nie jeździć żadnym pojazdem po tej alei. 


Witamy dziś w naszej parafii nowego wikariusza – ks. Łukasza Rau, który dotychczas pracował w Nowych Skalmierzycach, a teraz dekretem biskupa kaliskiego został skierowany do Błaszek. Życzymy ks. Łukaszowi szybkiego zaklimatyzowania się i dobrej pracy w naszej parafii. Wszystkich zaś parafian proszę o modlitwę w int. nowego ks. wikariusza naszej parafii.