Już niebawem rozpoczniemy kolejne remonty przykościelne polegające na odwodnieniu naszego kościoła oraz rozbiórce i odtworzeniu od nowa zdeformowanego traktu procesyjnego wokół kościoła. Dziś, jak co miesiąc Radni Parafialni przeprowadzą zbiórkę pieniężną na rzecz wspomnianych remontów przykościelnych. Będą także rozdawane stosowne „cegiełki” dla ofiarodawców. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary i nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszej inwestycji.

Dziś kończymy XX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Hasło Tygodnia brzmiało: „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa”. Otaczajmy modlitewną troską wszystkich poruszających się po drogach: kierowców, motocyklistów, rowerzystów, pieszych i podróżujących. Swoją zaś wdzięczność Bogu za dotychczasowe szczęśliwe podróże możemy okazać nie tylko modlitwą ale i ofiarą pieniężną na zakup pojazdów dla polskich misjonarzy. Zbiórka na te pojazdy odbyła się w ubiegłą niedzielę. Zebraliśmy na ten cel 1.030 zł. Bóg zapłać. Dziś (Niedziela) po Mszy wieczornej odbędzie się poświęcenie pojazdów znajdujących się na parkingu przy kościele.

Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna” i nowy numer „Okna wiary”. W numerze „Opiekuna” szczególnie polecamy artykuły: „Skrawek nieba przy granicy” i „Twórcza siła wody”, a w artykule „Miesiąc bez alkoholu” znajdziemy odpowiedź na pytanie: dlaczego nie pić alkoholu w sierpniu? Opiekun kosztuje - 2,50 zł., a „Okno Wiary” - 10 zł. Zachęcamy do nabywania i czytania.

W środę wieczorem, ok. g. 18.30 zawita do nas piesza pielgrzymka z Gniezna do Częstochowy (ok. 40 osób), a w środę rano o g. 7.30 będzie Msza św. i wyruszenie w drogę. Pielgrzymi będą nocować w gmachu Gimnazjum w Błaszkach ale proszą o możliwość umycia się u naszych parafian.

W czwartek rozpoczyna się miesiąc sierpień. Jest to miesiąc świąt maryjnych, pieszych pielgrzymek na Jasną Górę oraz miesiąc abstynencji alkoholowej. Episkopat Polski apeluje abyśmy ten miesiąc przeżyli nie tylko w trzeźwości ale i w pełnej abstynencji od alkoholu.

W piątek przypada I Piątek miesiąca. Jest to szczególna okazja do spowiedzi. Wieczorem spowiedź rozpocznie się już o g. 17.00. Msze w tym dniu o g. 7.00 i 18.00. Zachęcamy.

W tym tygodniu przypada I Sobota miesiąca. Po Mszy wieczornej będzie nabożeństwo fatimskie, na które zapraszamy szczególnie czcicieli Matki Bożej, a zwłaszcza wszystkich członków Żywego Różańca w naszej parafii, przypominając że wtedy właśnie jest w naszej parafii comiesięczna wymiana tajemnic różańcowych. Intencja Różańca na sierpień: o trzeźwość w naszym narodzie.

Trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy z Grupą Różaną, która odbędzie się w dniach od 9 do 15 sierpnia. W przyszłą niedzielę - 4 sierpnia, po wieczornej Mszy św. o g. 17.00 odbędzie się spotkanie przedpielgrzymkowe i zapisy na pielgrzymkę. Zachęcamy do pielgrzymowania i zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę.

Przypominamy, że nasz cmentarz parafialny jest wyposażony w kontenery na śmieci o pojemności 1100 l., rozstawione równomiernie w 6 różnych miejscach cmentarza. Niedawno w tych samych miejscach zostały zainstalowane tablice informujące o segregacji i składowaniu śmieci na cmentarzu. Zgodnie z umieszczoną tam informacją prosimy o wrzucanie szkła, plastiku i papieru do tychże kontenerów, a odpady ulegające biodegradacji, czyli wieńce, kwiaty, gałęzie, liście i chwasty z ziemią prosimy składać luzem obok tych kontenerów. Zużyte zaś po starych pomnikach elementy: betonowe, metalowe, szklane lub drewniane nie zostawiamy na cmentarzu – jak to niestety ciągle się zdarza - ale zawsze we własnym zakresie zabieramy je ze sobą z cmentarza. Zamiar instalowania nowych pomników zgłaszamy każdorazowo w kancelarii parafialnej przedstawiając projekt i rachunek za wykonanie pomnika.