Ogłoszenia duszpasterskie N. Trójcy Najświętszej – 7.06.09

We wtorek na 16.30 zapraszam do kościoła wszystkie dzieci chętne do sypania kwiatków przed Panem Jezusem Eucharystycznym na procesji Bożego Ciała , a zwłaszcza dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe na spotkanie z siostrami i paniami katechetkami. Będzie próba sypania kwiatków. Proszę aby dzieci przyniosły ze sobą koszyczki z liśćmi.

Jak już ogłaszałem w ubiegłą niedzielę, we wtorek o g. 20.00, na plebani, odbędzie się pierwsze spotkanie nowoutworzonej Rady Parafialnej naszej parafii. Proszę o przybycie na to spotkanie wszystkich wybranych kandydatów na Radnych zarówno z Błaszek jak i z innych miejscowości naszej parafii.

W czwartek przypada uroczystość „Bożego Ciała” – Msze św. o g. 7, 8, 9, 11 i 17.00. Po Mszy św. o g. 11.00 będzie, jak co roku, procesja do 4 Ołtarzy na Pl. Niepodległości. Na procesję zapraszamy asystę, Chór, OSP, orkiestrę, poczty sztandarowe, dzieci I komunijne i Rocznicowe. Policję prosimy o zabezpieczenie trasy od. g. 12.00 – 14.00. Przez całą Oktawę po „Bożym Ciele” zapraszam wszystkich do licznego udziału we Mszach wieczornych, a po nich będzie procesja eucharystyczna, na którą zapraszam szczególnie asystę, a także strażaków i dzieci.

W czwartek, jak co tydzień o g. 19.00, będzie w naszym kościele parafialnym adoracja Jezusa Eucharystycznego, a po niej spotkanie formacyjne dla osób chętnych na plebani.

W piątek o g. 20. kolejne spotkanie młodzieży na katechezie przedmałżeńskiej, a za dwa tygodnie będzie egzaminacyjne spotkanie kończące roczny cykl katechez przedmałżeńskich, których ukończenie jest konieczne do zawarcia sakr. małżeństwa.

W sobotę przypada 13 dzień czerwca. Z tej racji, po Mszy wieczornej o 18.00, będzie procesja maryjna ze świecami wokół kościoła, połączona z modlitwą różańcową.

W sobotę o 19.30 na salce katechetycznej będzie pierwsze spotkanie młodzieży chcącej należeć do KSM-u, o którym przez całą minioną niedzielę mówił do nas asystent KSM-u w naszej Diecezji ks. Krzysztof Guziałek. Zachęcam zwłaszcza młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną do przybycia na to pierwsze spotkanie w sobotę o g. 19.30.

Za dwa tygodnie wyjeżdżamy autokarem na pielgrzymkę do Medziugorje. Wszystkie osoby zapisane na tę pielgrzymkę proszę na przedwyjazdowe spotkanie organizacyjne, tu w kościele, w przyszłą niedzielę o g. 18.00. Są jeszcze dwa miejsca wolne – można się jeszcze zapisywać.

Przypominam również, że w terminie od 27 lipca do 1 sierpnia (cały tydzień), nasza parafia organizuje dla dzieci  i młodzieży od 10 do 18 roku życia wczasorekolekcje nad morzem. Pojedzie ok. 80 uczestników i 9 opiekunów. Koszt wyjazdu – 300 zł. od osoby. 40 osób pojedzie za pełną odpłatnością, a pozostałych uczestników z rodzin uboższych będziemy dofinansowywać. Proszę aby jedne i drugie osoby zapisywały się u mnie jeszcze w tym tygodniu. Przy zapisywaniu należy wpłacić zaliczkę, podać PESEL i dać pisemną zgodę rodziców na wyjazd ich dziecka.

Dziś obchodzimy już drugi - ogólnopolski Dzień Dziękczynienia Bogu za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny oraz za wszystkie czerwcowe pielgrzymki Jana Pawła do naszej Ojczyzny. Ponieważ dziś był czytany list naszego biskupa kaliskiego, to w przyszłą niedzielę będzie czytany list arcybiskupa warszawskiego związany z dniem dziękczynienia, a po Mszach w przyszłą niedzielę będzie zbiórka  na budowę Świątyni Opatrzności Bożej, która jest wotum narodowej wdzięczności Bogu. Już dziś na stolikach pod chórem są wyłożone materiały dotyczące idei dziękczynienia Bogu za wolność. Można je po Mszy św. gratisowo  wziąć sobie na własność.

Dlatego dziś po Mszach św. będzie zapowiadana już wcześniej zbiórka na KUL, a w przyszłą niedzielę będzie zbiórka na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie, jako wotum narodowej wdzięczności. Bóg zapłać za ofiary jakie zechcecie złożyć na ten cel.