1.        W minioną niedzielę Radni Parafialni przeprowadzili comiesięczną zbiórkę na rzecz odwodnienia naszego kościoła oraz rozbiórki i odtworzenia od nowa zdeformowanego traktu procesyjnego wokół kościoła. Zebrano na ten cel 2.316 zł.  W sumie więc do dnia 3 sierpnia 2019 r. na rzecz wspomnianych remontów przykościelnych pozyskaliśmy kwotę  88.941 zł.  Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!

2.        Dziś  nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. W numerze szczególnie polecamy  artykuły: „Skrawek nieba przy granicy” i „Twórcza siła wody”, a w artykule „Miesiąc bez alkoholu” znajdziemy odpowiedź na pytanie: dlaczego nie pić alkoholu w sierpniu? Zachęcamy do nabywania  i czytania.

3.        W  środę będziemy przeżywać w naszej parafii, jak co miesiąc, Jerycho Różańcowe, czyli całodzienną modlitwę Różańcową przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Serdecznie zapraszamy na tę modlitwę.

4.        W piątek, 9 sierpnia wyruszy z Błaszek X piesza pielgrzymka na Jasną Górę.  Zachęcamy do udziału.  Zapisy w kancelarii parafialnej lub ks. Mariusza.  W piątek  o g. 7.00 będzie Msza św. i po niej wyjście pielgrzymów. Głównym odpowiedzialnym za tę pielgrzymkę jest ks. Mariusz Przybylski. Pielgrzymom życzymy błogosławieństwa Bożego, dużo sił w nogach i prosimy ich o modlitwę w intencji naszej parafii. Dzisiaj  po wieczornej Mszy św. o g. 17.00 w naszym parafialnym kościele będzie spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką. Wszystkich już zapisanych jak i tych, którzy jeszcze chcą się zapisać na tę pielgrzymkę prosimy na to spotkanie.

 5.        W piątek wieczorem, ok. g. 18.30 przychodzi do nas piesza pielgrzymka z Koszalina (ok. 150 osób). Kwatermistrzowie w tym dniu ok. g. 12.00 będą odwiedzać domy z prośbą o nocleg dla pielgrzymów. Prosimy parafian o życzliwość i gościnność względem pielgrzymów. O g. 21.00 pielgrzymi będą mieć w kościele w Błaszkach Apel Jasnogórski. Na ten Apel zapraszamy też chętnych parafian i gości.