1.   Dziś (niedziela) przeżywamy w naszej parafii odpust ku czci św. Rocha. Na Mszy św.                           o g. 12.00 będą dożynki parafialne, czyli dziękczynienie Bogu za tegoroczne plony ziemi. Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Kwaskowa za zorganizowanie tegorocznego wieńca                  i darów dożynkowych oraz za czynny udział w liturgii. Prosimy też aby przedstawiciele tej miejscowości pojechali z tym wieńcem w przyszłą niedzielę – 25 sierpnia na g. 11.30 do Lutogniewa,  i tam wzięli udział w dożynkach diecezjalnych, reprezentując na tych dożynkach nasz błaszkowski dekanat.  Niech dobry Bóg błogosławi wszystkim rolnikom !

2.   Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. W numerze polecamy artykuł „O pułapkach parad równości” mówiący o tym o co tak naprawdę chodzi tym, którzy robią wielką burzę wokół tematu środowisk LGBT i parad równości. Zachęcamy do nabywania i czytania.

3.   W ubiegłym tygodniu pojawili się nowi sponsorzy na rzecz odwodnienia naszego kościoła oraz rozbiórki i odtworzenia od nowa zdeformowanego traktu procesyjnego wokół kościoła. Anonimowy sponsor z Kwaskowa złożył ofiarę w wysokości 500 zł., anonimowy sponsor z Chrzanowic ofiarował 600 zł., a mieszkańcy Kwaskowa złożyli na ten cel 750 zł.  W sumie więc do dnia 17 sierpnia 2019 r. na rzecz wspomnianych remontów  pozyskaliśmy kwotę   90.791 zł.  W najbliższym tygodniu planujemy rozpoczęcie prac ziemnych związanych z odwodnieniem naszej świątyni.
W przyszłą niedzielę Radni Parafialni przeprowadzą znów comiesięczną zbiórkę na rzecz przykościelnych remontów. Będą  także rozdawane stosowne „cegiełki” dla ofiarodawców. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary i nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszej inwestycji.

4.   Za dwa tygodnie, w niedzielę 1 września o g. 18.00 rozpoczynamy w naszej parafii  katechezę przedmałżeńską dla tych, którzy w najbliższym czasie chcą zawrzeć sakrament małżeństwa a dotychczas w takiej katechezie nie uczestniczyli. Katechezy te będą odbywać się przez pięć najbliższych niedziel w sali parafialnej. Obecność na wszystkich spotkaniach obowiązkowa. Zapraszamy.

5.   Dyrektor Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Kaliszu zaprasza do podjęcia nauki w tymże Studium. Zajęcia od 7 września br. Zaproszenie skierowane jest do osób pragnących zostać organistami, posiadających predyspozycje muzyczne oraz mających styczność z grą na instrumentach klawiszowych. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.

6.   8 września o g. 6.00 – jak co roku – wyruszy z naszego kościoła XVII piesza pielgrzymka do M. B. Charłupskiej. Zbiórka uczestników o g. 5.45. Wszystkich chętnych pątników zachęcamy do wzięcia udziału w tej pielgrzymce. Zapisywać się można już w tym tygodniu w kancelarii parafialnej. Idziemy razem pieszo do sanktuarium w Charłupi Małej, a powrót każdy organizuje we własnym  zakresie.

7.   Dziękujemy również wszystkim, którzy uczestniczyli pod przewodnictwem ks. Mariusza w X pieszej pielgrzymce na Jasną Górę z Grupą Różaną oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli naszych pielgrzymów oraz pielgrzymów innych pielgrzymek nocujących w naszej parafii. Bóg zapłać!