1. Rozpoczęliśmy już prace ziemne związane z odwodnieniem naszej świątyni. Dziś  Radni Parafialni przeprowadzą comiesięczną zbiórkę na rzecz odwodnienia naszego kościoła oraz rozbiórki i odtworzenia od nowa zdeformowanego traktu procesyjnego wokół kościoła. Będą  także rozdawane stosowne „cegiełki” dla ofiarodawców. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary i nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszej inwestycji.

2. Dziś w Lutogniewie organizowane są diecezjalne dożynki. Centralnym wydarzeniem dożynek będzie uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Kaliskiego o g. 12.00. Nasz dekanat wraz z wieńcem dożynkowym będą reprezentować mieszkańcy Kwaskowa.

3. W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o g. 12.00 będzie poświęcenie tornistrów najmłodszych uczniów, którzy w tym roku rozpoczynają uczęszczanie do szkoły. Zachęcamy do skorzystania z tej formy kościelnego błogosławieństwa.

4. W przyszłą niedzielę - 1 września o g. 18.00 rozpoczynamy w naszej parafii  katechezę przedmałżeńską dla tych, którzy w najbliższym czasie chcą zawrzeć sakrament małżeństwa a dotychczas w takiej katechezie nie uczestniczyli. Katechezy te będą odbywać się przez pięć najbliższych niedziel w sali parafialnej. Obecność na wszystkich spotkaniach obowiązkowa. Zapraszamy.

5. 8 września o g. 6.00 – jak co roku – wyruszy z naszego kościoła XVII piesza pielgrzymka do M. B. Charłupskiej. Zbiórka uczestników o g. 5.45. Wszystkich chętnych pątników zachęcamy do wzięcia udziału w tej pielgrzymce. Zapisywać się można już w tym tygodniu w kancelarii parafialnej. Koszt udziału w pielgrzymce – 10 zł. Idziemy razem pieszo do sanktuarium w Charłupi Małej, a powrót każdy organizuje we własnym zakresie.

6. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W numerze polecamy reportaże ze szlaku 382 pieszej pielgrzymki kaliskiej. Zachęcamy do nabywania i czytania.