W ubiegłą niedzielę Radni Parafialni przeprowadzili comiesięczną zbiórkę na rzecz odwodnienia naszego kościoła. Zebrano na ten cel 3.281 zł. W sumie więc do dnia 31 sierpnia 2019 r. na rzecz wspomnianych remontów pozyskaliśmy kwotę 94.072 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!


Witamy tych, którzy po wakacjach wrócili szczęśliwie do domu. Jutro (poniedziałek) rano rozpoczynamy nowy rok szkolny. Na Mszę św. o g. 8.00 zapraszamy uczniów szkół z terenu parafii, nauczycieli, dyrekcje szkół, poczty sztandarowe i rodziców. Apelujemy do wszystkich uczniów o świadomy udział w katechezie szkolnej.


Dziś , na Mszy św. o g. 12.00, będzie poświęcenie tornistrów najmłodszych uczniów, którzy w tym roku rozpoczynają uczęszczanie do szkoły. Zachęcamy do skorzystania z tego błogosławieństwa.
Dziś o g. 18.00 rozpoczynamy w naszej parafii katechezę przedmałżeńską. Katechezy te będą odbywać się przez pięć najbliższych niedziel w sali parafialnej. Obecność na wszystkich spotkaniach obowiązkowa. Prosimy tę informację przekazać osobom zainteresowanym.
Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Zachęcamy do nabywania i czytania.

Członków Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym zapraszamy na comiesięczne spotkanie w środę. Najpierw będzie Msza św. o g. 18.00, a następnie spotkanie formacyjne w sali parafialnej.

W czwartek odbędzie się ogólnopolska pielgrzymka do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu organizowana przez naszą diecezję, Radio Maryja i Telewizję TRWAM. Początek nabożeństwa o g. 17.00. Zachęcam do udziału w tej pielgrzymce. W czwartek o g. 19.00 będzie adoracja eucharystyczna w naszym kościele. Zapraszamy!

W piątek przypada I Piątek miesiąca. Spowiedź pierwszo piątkowa zacznie się o g. 17.00. Zapraszamy zwłaszcza uczniów szkół z terenu parafii. Natomiast o g. 19.00 w piątek zapraszamy na spotkanie na plebanii wszystkich katechetów naszej parafii.

W sobotę od g. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Prosimy wszystkich chorych chcących takich odwiedzin zgłosić w kancelarii parafialnej i przygotować do tych odwiedzin.

Z racji I Soboty miesiąca, po Mszy wieczornej, będzie nabożeństwo fatimskie. Na to nabożeństwo zapraszamy czcicieli Matki Bożej, a zwłaszcza wszystkich członków Żywego Różańca w naszej parafii, przypominając że wtedy właśnie jest w naszej parafii comiesięczna wymiana tajemnic różańcowych. Intencja Różańca na wrzesień: „O pokój na świecie”.

W niedzielę (8 września) obchodzimy Święto Narodzin NMP. W Polskim roku obrzędowym jest to dzień Matki Bożej Siewnej, która patronuje jesiennym zasiewom. I to nie tylko tym na roli, ale również duchowym, na glebie ludzkich serc. W naszym kościele parafialnym w tym dniu, na wszystkich Mszach św. będzie błogosławieństwo ziarna siewnego i rozmaitych nasion.

W niedzielę o g. 6.00 wyruszy z naszego kościoła XVII piesza pielgrzymka do M. B. Charłupskiej. Zbiórka uczestników o g. 5.45. Chętnych pątników zachęcamy do wzięcia udziału w tej pielgrzymce – można się jeszcze zapisywać. Koszt udziału w pielgrzymce – 10 zł. Idziemy razem pieszo do sanktuarium w Charłupi Małej, a powrót każdy organizuje we własnym zakresie.

W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o g. 12.00 i na swoje pierwsze spotkanie po tej Mszy św. wszystkie dzieci klas III, które w przyszłym roku chcą przystąpić do I Komunii św. wraz z rodzicami. Na tej Mszy św. o g. 12.00 – w przyszłą niedzielę - będzie również poświęcenie tornistrów najmłodszych uczniów, którzy w tym roku rozpoczynają uczęszczanie do szkoły, a nie zdążą (zdążyli) z tego poświęcenia skorzystać dzisiaj.

W sobotę – 14 września organizujemy wyjazd do Włocławka na 3 ogólnopolskie spotkanie ewangelizacyjne pod nazwą: „Polska pod krzyżem”, które po woli staje się narodowym ruchem społecznym . Wcześniej była: „Wielka Pokuta” i „Różaniec do granic”. Podczas spotkania chcemy prosić Boga, żeby uratował dusze wielu Polaków, którzy dzisiaj czują pustkę w swoim życiu. Kiedy gromy uderzają w naszą wiarę i Kościół, dajmy się poprowadzić Maryi pod Krzyż. Wróćmy do podstaw, do korzeni – do tego, co dla nas najświętsze i najdroższe, żeby na nowo odzyskać wiarę. Zapisy przyjmują: Barbara Kaczmarek (tel. 660 131 228) i Elżbieta Drobnik (tel. 723 159 191).