Dzisiaj, w święto Narodzenia NMP, wyruszyła już po raz XVII z naszego kościoła parafialnego piesza pielgrzymka do M. B. Charłupskiej. Wszystkim pątnikom dziękujemy za trud pielgrzymowania i za wspólnotę modlitwy. Bóg zapłać!

Dziś (niedziela) w Kaliszu organizowany jest „Marsz dla życia i rodziny”. Marsz wyruszy po Mszy św. z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na ul. Asnyka o g. 13.50. Zakończenie marszu nastąpi na Placu św. Józefa przy pomniku sw. Jana Pawła II. Tam też będzie miała miejsce modlitwa zawierzenia rodzin za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Zachęcamy zarówno całe rodziny jak i każdego z osobna do przyłączenia się w miarę możliwości do tego marszu!

Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna” . W numerze polecamy artykuły: „Nowy rok szkolny, nowe wyzwania” oraz „Wizja i misja szkoły”. Zachęcamy do nabywania i czytania.

W dzisiejszą niedzielę (8 września) obchodzimy Święto Narodzin NMP. W Polskim roku obrzędowym jest to dzień Matki Bożej Siewnej, która patronuje jesiennym zasiewom. I to nie tylko tym na roli, ale również duchowym, na glebie ludzkich serc. W naszym kościele parafialnym w tym dniu, na wszystkich Mszach św. jest błogosławieństwo ziarna siewnego i rozmaitych nasion.

 Dziś (niedziela) zapraszamy na Mszę św. o g. 12.00 i na swoje pierwsze spotkanie bezpośrednio po tej Mszy św. wszystkie dzieci klas III, które w przyszłym roku chcą przystąpić do I Komunii św. wraz z rodzicami. Na tej Mszy św. o g. 12.00 będzie również poświęcenie tornistrów najmłodszych uczniów, którzy w tym roku rozpoczynają uczęszczanie do szkoły, a nie zdążą (zdążyli) z tego poświęcenia skorzystać w ubiegłą niedzielę.

Dziś o g. 18.00 w sali parafialnej odbędzie się kolejna katecheza przedmałżeńska. Zapraszamy!

W tym tygodniu będziemy przeżywać w całym naszym kraju IX „Tydzień wychowania”. Zachęcamy uczniów, nauczycieli i rodziców do wspólnej modlitwy i refleksji na temat wychowania.

W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację Jezusa eucharystycznego.

W piątek przypada 13 dzień miesiąca. Z tej racji po Mszy św. wieczornej będzie procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy czcicieli Matki Bożej.

W sobotę – 14 września organizujemy wyjazd do Włocławka na 3 ogólnopolskie spotkanie ewangelizacyjne pod nazwą: „Polska pod krzyżem”, które po woli staje się narodowym ruchem społecznym . Wcześniej była: „Wielka Pokuta” i „Różaniec do granic”. Podczas spotkania chcemy prosić Boga, żeby uratował dusze wielu Polaków, którzy dzisiaj czują pustkę w swoim życiu. Kiedy gromy uderzają w naszą wiarę i Kościół, dajmy się poprowadzić Maryi pod Krzyż. Wróćmy do podstaw, do korzeni – do tego, co dla nas najświętsze i najdroższe, żeby na nowo odzyskać wiarę. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd. Zapisy przyjmują: Barbara Kaczmarek (tel. 660 131 228) i Elżbieta Drobnik (tel. 723 159 191).

W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na KUL.

Ks. Mariusz przygotowuje ministrantów i kandydatów do służby ministranckiej. Zachęcamy i zapraszamy młodzież i dzieci po I Komunii św. do służby przy Ołtarzu Chrystusa. Zbiórki w soboty o g. 9.00.