Wczoraj (sobota) nasza parafii zorganizowała wyjazd do Włocławka na 3 ogólnopolskie spotkanie ewangelizacyjne pod nazwą: „Polska pod krzyżem”, które po woli staje się narodowym ruchem społecznym . Bogu niech będą dzięki za dar tego dzieła zorganizowanego dla dobra duchowego naszej Ojczyzny.

Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. W numerze polecamy artykuły: „Nowy rok szkolny, nowe wyzwania” oraz „Wizja i misja szkoły”. Zachęcamy do nabywania i czytania.

Dziś po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na KUL, a o g. 18.00 w sali parafialnej odbędzie się kolejna katecheza przedmałżeńska.

Dziś po południu będzie spotkanie popielgrzymkowe Grupy „Różanej”. O g. 15.00 będzie Msza św., a po niej spotkanie na Sali parafialnej przy plebanii. Zapraszamy!

W środę będziemy przeżywać w naszej parafii, jak co miesiąc, Jerycho Różańcowe, czyli całodzienną modlitwę Różańcową, zwłaszcza w int. naszej Ojczyzny, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Serdecznie zapraszamy wszystkich na tę modlitwę.

W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację Jezusa eucharystycznego prowadzoną przez kapłana.

Trwają prace związane z wykonaniem przykościelnego odwodnienia. Po ich zakończeniu planujemy rozbiórkę wykonanego z kostki granitowej - zdeformowanego traktu procesyjnego wokół naszego kościoła. Potem, po przygotowaniu odpowiedniego podłoża, firma brukarska dokona odtworzenia, wyrównania i upiększenia rozebranej nawierzchni traktu procesyjnego na bazie wcześniej zdjętej kostki ubogaconej dodatkowymi elementami oraz wykona opaskę z tłucznia kamiennego wokół całego kościoła. Przewidywany koszt pierwszej inwestycji, czyli odwodnienia kościoła wyniesie ok. 100.000 zł. Przewidywany koszt drugiej inwestycji, czyli rozebrania i wykonania na nowo traktu z kostki granitowej wokół kościoła wyniesie również ok. 100.000 zł. Inne wydatki związane z zatrudnieniem projektanta, inspektora nadzoru, geodety, archeologa, ornitologa oraz z pozyskiwaniem stosownej dokumentacji wyniosą ok. 25.000 zł. W sumie więc przewidywane koszty związane z wykonaniem zaplanowanych inwestycji opiewać będą na kwotę ok. 225.000 zł. W minionym tygodniu Gmina Błaszki na wspomniane inwestycje przekazała na nasze konto parafialne przyznaną już wcześniej na wniosek naszej parafii dotację w wysokości 10.000 zł. Natomiast ks. Mariusz wraz z pielgrzymami Grupy „Różanej” i Grupy „Charłupskiej” przekazał na wspomniane remonty kościelne 2.000 zł. Na dzień dzisiejszy więc na rzecz wspomnianych prac remontowych przy naszym kościele dysponujemy kwotą 106.072 zł. Potrzebujemy więc jeszcze ok. 119.000 zł., aby wykonać i sfinansować zaplanowane inwestycje. Dlatego składając serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszej inwestycji.

Przypominamy wszystkim, że zamiar instalowania pomnika na cmentarzu zawsze zgłaszamy w kancelarii parafialnej. Nadal też przypominamy, że na naszym cmentarzu parafialnym mamy nowe pojemniki na śmieci o pojemności 1100 l. Pojemniki te rozstawione są równomiernie w 6 różnych miejscach cmentarza. Prosimy więc o składanie śmieci cmentarnych do tychże pojemników. Natomiast odpady ulegające biodegradacji, np. rozdrobnione gałęzie, liście, kwiaty i chwasty z ziemią prosimy składać obok tych pojemników. Zużyte zaś po starych pomnikach elementy: betonowe, metalowe, szklane lub drewniane prosimy nie zostawiać na cmentarzu ale zawsze we własnym zakresie zabierać je ze sobą z cmentarza.

.