Normal 0 21

Ogłoszenia duszpasterskie XI Niedzieli Zwykłej – 14.06.09

W ubiegłą niedzielę obchodziliśmy drugi ogólnopolski Dzień Dziękczynienia Bogu za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny oraz za wszystkie czerwcowe pielgrzymki Jana Pawła II do naszej Ojczyzny. Dziś w czasie Mszy był czytany list arcybiskupa warszawskiego związany z dniem dziękczynienia, a po Mszy św. będzie zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej, która jest wotum narodowej wdzięczności Bogu. Bóg zapłać za ofiary jakie zechcecie złożyć na ten cel.

Przypominam również, że  dziś obchodzimy święto Caritas naszej Diecezji połączone z możliwością zwiedzania ośrodków Caritas naszej Diecezji od g. 16.00. Adresy tych ośrodków widnieją na plakacie wywieszonym w gablocie parafialnej.

W miniony wtorek, w budynku naszej plebani, odbyło się pierwsze spotkanie nowoutworzonej Parafialnej Rady ekonomicznej i duszpasterskiej. Na spotkanie przybyło prawie 30 osób. Zdjęcia z pierwszego posiedzenia będzie można niebawem obejrzeć na naszej stronie internetowej www.parafiablaszki.pl  Tam również będzie podany skład personalny Rady parafialnej, zarówno ekonomicznej jak i duszpasterskiej. Jednym z ważnych pierwszych ustaleń Rady jest decyzja, aby jedną niedzielną tacę każdego miesiąca przeznaczyć na potrzeby inwestycyjne w parafii. Comiesięczne tace inwestycyjne są już wprowadzone w wielu innych parafiach Polski jak i naszej diecezji. U nas byłaby to druga niedziela każdego miesiąca. Zaczniemy od lipca. Tace te są zawsze proporcjonalnie wyższe od innych i są w całości przeznaczone na potrzeby inwestycyjne w parafii. O wysokości zebranej na tacę w te niedziele kwocie jak i o jej przeznaczeniu będę na bieżąco informował parafian.

Dziś o g. 18.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką do Medziugorje, która rozpocznie się Mszą św. o g. 7.00, w przyszłą niedzielę. Wszystkich zainteresowanych tą pielgrzymką zapraszam na to spotkanie.

Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała. Wszystkim dziękujemy za liczny udział w tegorocznej  procesji Bożego Ciała. Szczególne podziękowanie składamy tym, którzy ubierali ołtarze, dekorowali domy, orkiestrze, chórowi, asyście, OSP, pocztom sztandarowym, policji, ministrantom oraz dzieciom, które sypały kwiatki. Wszystkim Bóg zapłać. Codziennie w Oktawie, po Mszy wieczornej, będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy do licznego udziału. W czwartek będzie zakończenie oktawy uroczystości Bożego Ciała. Zgodnie z tradycją, w tym dniu na zakończenie liturgii odbywa się błogosławieństwo wianków i ziół.

W czwartek też, jak co tydzień,  zapraszam wieczorem o g. 19.00 na adorację Jezusa Eucharystycznego, a po niej na spotkanie formacyjne na plebani.

Kończy się rok szkolny i katechetyczny. Dzieci i młodzież zapraszamy w ciągu tygodnia do spowiedzi przed Mszą św. wieczorną. W czwartek o g. 16.00 będzie Msza św. w int. młodzieży III klas Publicznego Gimnazjum w Błaszkach, a w piątek o g. 8.00 Msza św. w int. dzieci i młodzieży Szkół Podstawowych i Liceum.

W piątek od g. 15.00 będzie egzamin dla młodzieży uczęszczającej w naszej parafii przez cały rok na tzw. katechezy przedmałżeńskie. Egzamin zakończy się rozdaniem świadectw.

W piątek, w liturgii Kościoła przypada uroczystość Serca Pana Jezusa oraz obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Niech ta uroczystość zbliży nas jeszcze bardziej do pięknego człowieczeństwa Jezusa Chrystusa, a modląc się za kapłanów, prośmy, aby wiernie przekazywali miłość ukazaną w otwartym Sercu Jezusa. W tym dniu nie ma postu.

Jeszcze w tym tygodniu można się u mnie zapisywać na wyjazd na wczasorekolekcje nad morze, w terminie od 27.07 do 1.08.