1.             W ubiegłą niedzielę, po wszystkich Mszach św. Radni Parafialni przeprowadzili  zbiórkę pieniężną na rzecz odwodnienia naszego kościoła oraz rozbiórki i odtworzenia od nowa zdeformowanego traktu procesyjnego wokół kościoła. renowacji  naszego kościoła. Zebrano na ten cel  3.081 zł. zł. Bóg zapłać!   Na dzień 5.10.2019 r. więc na rzecz wspomnianych prac remontowych przy naszym kościele dysponujemy kwotą 111.153 zł.  Potrzebujemy więc jeszcze ok. 114.000 zł., aby wykonać   i sfinansować zaplanowane inwestycje.
Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary i nadal prosimy wszystkich   o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszej inwestycji.

 

2.             Dziś  rozprowadzamy  nowy numer „Opiekuna”.  W numerze o Nadzwyczajnym miesiącu misyjnym: jakie są jego cele? Oraz o cudownym darze Maryi dla ludzkości jakim jest Różaniec.  Zachęcamy do nabywania  i czytania.

 

3.             Dziś  o g. 18.00 w sali parafialnej odbędzie się spotkanie egzaminacyjne z katechez przedmałżeńskich i wydanie dyplomów.

 

4.             W poniedziałek (7.10) , we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, będzie w naszej parafii „Jerycho Różańcowe”, czyli całodzienna modlitwa różańcowa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, zwłaszcza w intencji naszej Ojczyzny. Zapraszamy wszystkich choćby na krótką modlitwę!

 

5.             Przeżywamy  miesiąc różańcowy. Dzieci zapraszamy codziennie na różaniec od poniedziałku do piątku  o g. 17.00, natomiast dla dorosłych różaniec będzie dodatkowo w środy, piątki i soboty po Mszy św. wieczornej o g. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. popołudniowej o g. 17.00.

 

6.             Członków „Koła Przyjaciół Radia Maryja zapraszamy na comiesięczne spotkanie w  środę. Najpierw będzie Msza św. o g. 18.00, a potem spotkanie formacyjne w sali parafialnej.

 

7.             W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację Jezusa eucharystycznego prowadzoną przez kapłana.

 

8.             W przyszłą niedzielę przypada 13 dzień miesiąca. W tym dniu o g. 10.30 zapraszamy na Mszę św. w int. naszej Ojczyzny. Natomiast, po Mszy wieczornej o g. 17.00, będzie nabożeństwo fatimskie, czyli procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej połączona z modlitwą różańcową. Zachęcamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie wszystkich, a zwłaszcza czcicieli Matki Bożej.

 

9.             W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy w Polsce XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. Tradycyjnie w tym dniu zbierane będą ofiary do puszek na tzw. „Papieski Fundusz Stypendialny”, z którego corocznie fundowane są stypendia dla zdolnej młodzieży, ale pochodzącej z ubogich rodzin z naszej Diecezji. Bóg zapłać za ofiary jakie zechcecie złożyć na ten cel.

 

10.         Przypominamy, że osoby z terenu naszej parafii,  zakwalifikowane do otrzymania pomocy żywnościowej w ramach programu FEAD, zgodnie z zasadami kryterium dochodowego, mogą ją otrzymać na podstawie stosownego skierowania wydanego przez GMOPS w Błaszkach. Prosimy więc aby osoby kwalifikujące się do otrzymywania pomocy żywnościowej i chcący ją otrzymywać, teraz znów, do końca października br., udały się do siedziby GMOPS-u w Błaszkach po takie skierowania, które następnie należy dostarczyć do kancelarii parafialnejw Błaszkach. Po tym czasie lista będzie zamknięta i już później przez cały rok żadnych nowych skierowań nie będziemy przyjmować.

 

11.         Przypominamy, że w dniach od 26 kwietnia do 4 maja przyszłego roku nasza parafia organizuje 9 dniową pielgrzymkę autokarową do Medziugorje. Zapisało się już ok. 50 osób. Prosimy  aby osoby już zapisane na tę pielgrzymkę zgłosiły się w tym tygodniu do kancelarii parafialnej aby uzupełnić brakujące dane i wpłacić wymaganą zaliczkę.