Dziś w Polsce przeżywamy XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. Tradycyjnie w tym dniu zbierane będą ofiary do puszek na tzw. „Papieski Fundusz Stypendialny”, z którego corocznie fundowane są stypendia dla zdolnej młodzieży, ale pochodzącej z ubogich rodzin z naszej Diecezji. Bóg zapłać za ofiary jakie zechcecie dzisiaj złożyć na ten cel.

Dziś (niedziela) - przypada 13 dzień miesiąca. O o g. 10.30 zapraszamy na Mszę św. w int. naszej Ojczyzny. Natomiast, po Mszy wieczornej o g. 17.00, będzie nabożeństwo fatimskie, czyli procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej połączona z modlitwą różańcową. Zachęcamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie wszystkich, a zwłaszcza czcicieli Matki Bożej.

Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. W numerze o Nadzwyczajnym miesiącu misyjnym: jakie są jego cele? Oraz o cudownym darze Maryi dla ludzkości jakim jest Różaniec. Zachęcamy do nabywania i czytania.

Przeżywamy miesiąc różańcowy. Dzieci zapraszamy codziennie na różaniec od poniedziałku do piątku o g. 17.00, natomiast dla dorosłych różaniec będzie dodatkowo w środy, piątki i soboty po Mszy św. wieczornej o g. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. popołudniowej o g. 17.00.

Jutro – 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu swoje święto patronalne obchodzą nauczyciele i wychowawcy. Wspierajmy nauczycieli, wychowawców i uczniów – zwłaszcza z terenu naszej parafii – z serca płynącą modlitwą.
W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację Jezusa eucharystycznego prowadzoną przez kapłana.

W piątek – 18 października przypada Dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. W tym dniu swoje imieniny obchodzi nasz wikariusz ks. Łukasz Rau. Otoczmy zarówno ks. Łukasza jak i pracowników służby zdrowia z terenu naszej parafii serdeczną modlitwą.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Światowy Dzień Misyjny, rozpoczynający Tydzień Misyjny w Kościele. Z tej racji w przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na Misje. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

W przyszłą niedzielę będzie coroczne liczenie wiernych w kościołach.
Przypominamy naszym parafianom o dostarczaniu nam skierowań z GMOPS-u na otrzymywanie pomocy żywnościowej przez osoby, które się na taką pomoc kwalifikują w/g kryterium dochodowego. Skierowania należy dostarczać do kancelarii parafialnej do końca października br. Po tym czasie lista będzie zamknięta i już później przez cały rok żadnych nowych skierowań nie będziemy przyjmować.

Przypominamy, że zamiar instalowania pomnika na cmentarzu zgłaszamy zawsze w biurze parafialnym. Można już także zamawiać wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych.

W dniach 08 – 09 lutego 2019 r. (weekend) organizujemy dwudniową pielgrzymko-wycieczkę do Warszawy i Niepokalanowa. W programie m.in. zwiedzanie Sejmu, Zamek Królewski, Stare Miasto, Muzeum Powstania Warszawskiego, Sanktuarium św. Maksymiliana. Więcej szczegółów u ks. Łukasza. Zapisy do 25 października. Zapraszamy!