Dziś w kościołach obchodzona jest uroczystość Poświęcenia świątyni, czyli oddania jej na wyłączną własność Panu Bogu by była ona miejscem modlitwy dla parafialnej wspólnoty i miejscem sprawowania kultu. Naszą świątynię parafialną, jak mówią historyczne zapiski, zaczęto budować 26.10.1779 r., a jej konsekracji dokonał bp. Aleksander Bereśniewicz w 1892 r. Cały czas trwają remonty wokół naszej świątyni. Dlatego dziś po Mszach św. będzie przeprowadzona, jak co miesiąc, przez Radnych Parafialnych, zbiórka do puszek na rzecz tych remontów. Składamy znów serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary i nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszej inwestycji.
Dziś na Mszę św. o g. 12.00 i na swoje spotkanie po niej, zapraszamy wszystkie dzieci pierwszokomunijne z rodzicami.
Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Zachęcamy do nabywania!

Dziś, jak co roku, przeprowadzamy liczenie wiernych obecnych na Mszach i przyjmujących do komunii św.

Pojutrze (we wtorek)), o g. 19.00 odbędzie się jesienne spotkanie Rady Parafialnej. Wszystkich Radnych serdecznie zapraszamy.
Członków Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym zapraszamy na comiesięczne spotkanie w środę. Najpierw będzie Msza św. o g. 18.00, a potem spotkanie formacyjne w sali parafialnej. Natomiast w czwartek o g. 19.00 zapraszamy na godzinną adorację Jezusa eucharystycznego.

W piątek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze w tym dniu o g. 7.00, 8.00 (Brończyn), 9.00 i o g. 14.00 - na cmentarzu. Zbiórka ministrantów będzie o g. 13.00, a procesja na cmentarzu rozpocznie się o g. 13.30. Wieczorem zaś w piątek będzie jak co roku o g. 19.00 będzie wspólny Różaniec na cmentarzu. Zapraszamy wszystkich chętnych. Wierni, którzy od 1 do 8 listopada nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać odpust za dusze w czyśćcu cierpiące. Zachęcamy aby przez cały listopad nawiedzać często cmentarz i modlić się za zmarłych. Policję miejscową prosimy o bezpieczne kierowanie ruchem w dniu 1 listopada w obrębie cmentarza. Na końcu nowego cmentarza będą wystawione kabiny WC. Nadal można zamawiać wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych w kancelarii parafialnej, a 1 listopada również u kleryka lub księdza na cmentarzu.
W tym roku, tak jak w latach ubiegłych, będzie na naszym parafialnym cmentarzu kwesta pieniężna. Kwestować będą Radni parafialni z identyfikatorami w czwartek (1 XI) w godz. od 8.00 – 16.00 przy trzech bramach cmentarza. Pieniądze z tegorocznego kwestowania będą w całości przeznaczone na rzecz odwodnienia naszego kościoła oraz rozbiórki i odtworzenia od nowa zdeformowanego traktu procesyjnego wokół kościoła. Prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszej inwestycji. Liczymy, jak co roku, na zrozumienie i ofiarność wszystkich, zarówno naszych parafian jak i innych ludzi dobrej woli. Bóg zapłać za złożone ofiary.

W piątek też przypada I Piątek miesiąca. Z racji Uroczystości „Wszystkich Świętych” spowiedź pierwszo piątkowa zacznie się już w czwartek od g. 17.30, a w piątek spowiedź będzie podczas Mszy św.

W sobotę – Dzień Zaduszny, na cmentarzu będzie Msza św. o g. 12.00, a o g. 19.00, będzie też na cmentarzu, podobnie jak w piątek, modlitwa różańcowa. Zapraszamy!
W sobotę, z racji I Soboty miesiąca, po Mszy wieczornej będzie nabożeństwo pierwszo sobotnie, na które zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. Intencja Różańca na listopad: Za zmarłych.

Przypominamy, że zamiar instalowania pomnika na cmentarzu zgłaszamy zawsze w biurze parafialnym. Można już także zamawiać wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych.

W dniu 11 listopada o g. 9.00 organizujemy wyjazd autokarowy na Marsz Niepodległości do Warszawy. Koszt wyjazdu 65 zł. Zapisy przyjmują: Kazimierz Porada (tel. 693612297) oraz Łucja Wieczorek (tel. 665672004). Natomiast w dniach 08 – 09 lutego 2020 r. (weekend) organizujemy pielgrzymko-wycieczkę do Warszawy i Niepokalanowa. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy u ks. Łukasza. Zapraszamy!

Nowe powołanie kapłańskie z Parafii Błaszki
Chcemy poinformować wszystkich parafian, że nasz parafianin – Jakub Dalecki z Zawad wstąpił do diecezjalnego Seminarium Duchownego w Kaliszu, gdzie przez 6 lat będzie się przygotowywał się do kapłaństwa. Bogu dziękujemy za to kolejne powołanie z naszej wspólnoty i prosimy wszystkich o modlitwę w jego intencji.