W dniu 8 grudnia 2019 r. w kalendarzu liturgicznym Kościoła Powszechnego wypada zbieżność II niedzieli Adwentu i uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP. Konferencja Episkopatu Polski, na mocy dyspensy udzielonej przez Kongregację ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów postanowiła aby dla dobra duchowego wiernych zachować w tym dniu świętowanie uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Niech Niepokalana Matka Chrystusa i Kościoła będzie nieustanną przewodniczką w adwentowym czasie przygotowań do Uroczystości Narodzenia Słowa Bożego.

Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Zachęcamy do nabywania i czytania. Można też nadal nabywać świece wigilijne „Caritas”. Cena świec - 6 zł.

Dziś modlimy się szczególnie za Kościół katolicki na wschodzie. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc temu Kościołowi. Wierni tworzący ten Kościół, gorliwie modlą się za ofiarodawców w duchu wdzięczności za przekazane ofiary. Dziękujemy za złożone ofiary.

Dziś zapraszamy na Mszę św. o g. 12.00 i na spotkanie po tej Mszy św. Dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami. Na spotkaniu będą poświęcone i rozdawane srebrne medaliki z łańcuszkami.

Przypominamy, że Roraty będą codziennie – jak co roku - w dni powszednie tygodnia, oprócz sobót, na Mszy św. o g. 18.00 – zapraszamy wszystkich chętnych, a zwłaszcza rodziców z dziećmi.

Z przodu świątyni po lewej stronie stoi tzw. „Drzewko życia i miłości”. Jeszcze w tym tygodniu, można wziąć z tego drzewka „papierowego aniołka”, przygotować dla zapisanego na nim dziecka prezent i złożyć go pod choinką w kościele. Paczki prosimy przynosić w tym tygodniu do przyszłej niedzieli.

W czwartek, jak co tydzień, o g. 19.00 zapraszamy na godzinną adorację eucharystyczną.

Za tydzień, w sobotę wieczorem rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które przeprowadzi Ks. Dariusz Kubka - Pallotyn z Sosnowca. Szczegółowy program rekolekcji jest wywieszony w gablocie parafialnej i na stronie parafialnej www.parafiablaszki.pl . Spowiedź z udziałem księży dekanalnych będzie w poniedziałek i w środę już pół godz. przed Mszami św. Prosimy o modlitwę w int. rekolekcji i zapraszamy do udziału w nich wszystkich parafian.

W imieniu organizatorów, za zgodą i pod patronatem Księdza Biskupa Edwarda Janiaka, zapraszamy po raz kolejny na koncert kolęd pod tytułem „Betlejem w Polsce”. Podczas tego Bożonarodzeniowego spotkania będą wykonane przez największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej najpiękniejsze kolędy świata, będą życzenia Księdza Biskupa, łamanie się opłatkiem oraz wspólny śpiew kolęd. Koncert odbędzie się 5 stycznia 2020 r. (niedziela) o g. 18.00, na „Arenie Kalisz”, przy ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Dochód jest przeznaczony na lokalne dzieła ewangelizacyjne oraz budowę Domu św. Matki Teresy z Kalkuty w Kaliszu. Kupując bilet i uczestnicząc w koncercie stajemy się ambasadorami Miłosierdzia. Bilety można nabywać na stronie: www.betlejemwpolsce.pl .

W minioną niedzielę przeprowadzona była zbiórka do puszek na tworzenie przez grupę filmowców filmu o Obliczu Jezusa. Zebraliśmy na ten cel 780 zł. W imieniu zespołu filmu „Oblicze Jezusa” składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary!

Na koniec razem z panem organistą dziękujemy parafianom za życzliwe przyjmowanie pana organisty i nabywanie od niego opłatków i kalendarzy diecezjalnych.  Rodziny, których  pan Mariusz nie zastał w domach mogą jeszcze nabyć opłatek i kalendarz po każdej mszy świętej.