Tegoroczny Adwent dobiega końca. Wszystkim, którzy złożyli dar serca dla wybranych dzieci składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Siostrom „Obliczankom” dziękujemy za rozprowadzenie paczek świątecznych złożonych pod drzewkiem życia i miłości. Szkołom dziękujemy za spotkania wigilijno-opłatkowe i za wystawione „Jasełka”. Za przygotowanie „Szopki bożonarodzeniowej” dziękujemy bardzo ks. Mariuszowi, młodzieży, ministrantom i panu kościelnemu, a Państwu: Katarzynie Wojtkowicz i Janowi Bratuszewskiemu z Żelisławia oraz Barbarze Lindner z Gzikowa za ofiarowanie iglaków świątecznych do kościoła. Bóg zapłać!

Dziś rozprowadzamy paczuszki z siankiem na stół wigilijny przygotowane przez dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych. Ofiara jest dobrowolna. Zachęcamy do nabywania. Nadal też rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli oraz kalendarze diecezjalne. Dziś po południu Błaszkowska grupa pielgrzymkowa będzie mieć swoje spotkanie. Najpierw o g. 15.00 będzie Msza św., a po niej spotkanie opłatkowe na sali parafialnej. Zapraszamy!

Jutro (poniedziałek) od g. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Prosimy przygotować chorych do tych odwiedzin, a o g. 18.00 zapraszamy dzieci i dorosłych na ostatnie tegoroczne Roraty.

We wtorek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. w tym dniu będą tylko rano. W chrześcijańskich domach przed rozpoczęciem wieczerzy wigilijnej należy przeczytać ewangeliczny opis narodzenia Chrystusa, odmówić wspólnie „Ojcze nasz”, a na stół nie powinno się podawać alkoholu. Adorując Chrystusa narodzonego w grocie zadbajmy o ducha autentycznego dzielenia się miłością i radością z tymi, którzy potrzebują naszej braterskiej obecności. Pasterka, jak zwykle, o g. 24.00. Przed „Pasterką” zapraszamy do kościoła na koncert kolęd. W I i II dzień Bożego Narodzenia Bożego Narodzenia porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. W czwartek wieczorem nie będzie adoracji eucharystycznej. Wznowimy je, jak co roku, po kolędzie.

Rozpoczynamy w naszej parafii wizytę duszpasterską zwaną „kolędą”. Panie i Panów sołtysów prosimy, jak co roku, o zorganizowanie pojazdów na g. 9.00. My księża chcemy w czasie kolędy spotkać się z naszymi parafianami, pomodlić się razem i zanieść do ich domów błogosławieństwo Boże. Wszystkie ofiary pieniężne jakie w czasie tegorocznej „kolędy” zechcecie ofiarować – po odliczeniu odpowiedniej kwoty ustalonej przez Synod Diecezjalny dla księży – będą, tak samo jak przez ostatnie trzy lata, przeznaczone na dalsze prace renowacyjne przy naszym kościele parafialnym. Dziękując więc ofiarodawcom prosimy naszych parafian i ludzi dobrej woli o życzliwość, zrozumienie i solidarne wsparcie remontów, które upiększą świątynię i jej otoczenie oraz dodadzą nowego blasku naszemu miastu. Podczas kolędy będziemy, tak jak przez ostatnie trzy lata, zapisywać w księdze i rozdawać pamiątkowe „cegiełki” wszystkim, którzy złożą ofiarę na wspomniany cel. A teraz porządek kolędowania w tym tygodniu: Piątek od g. 9.00 – Domaniew (2 ks.) oraz Kociołki (1 ks.) Sobota od g. 9.00 – Bukowina (3 ks.) Przypominamy, że od najbliższego piątku aż do końca stycznia z racji „kolędy” Msze św. w dni powszednie będą codziennie rano, a wieczorne Msze św. będą tylko w środy, piątki i soboty. Kancelaria zaś w czasie trwania kolędy będzie czynna codziennie od poniedziałku do soboty – rano, w godz. 8.00-8.30.

W przyszłą niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o g. 12.00 będą wystawione Jasełka przygotowane przez Siostry, nauczycieli i uczniów ze Szkoły Podstawowej w Błaszkach. Serdecznie zapraszamy! W minionym tygodniu Anonimowy sponsor z Wójcic złożył ofiarę w wysokości 500 zł., na rzecz prac renowacyjnych przy naszym kościele. Serdecznie dziękujemy. Na dzień 21.12.2019 r. na rzecz wspomnianych prac dysponujemy kwotą 133.706 zł. Potrzebujemy więc jeszcze ok. 91.000 zł., aby wykonać i sfinansować zaplanowane inwestycje. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie przeprowadzona przez Radnych Parafialnych, zbiórka do puszek na ten cel. Prosimy więc o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszej inwestycji.

Dziś na Mszy św. o g. 12.00 nasi harcerze przekażą naszej parafii Betlejemskie Światło Pokoju. W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. Od 1986 r. corocznie od tego ognia odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień - Betlejemskie Światło Pokoju - niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat. To czyni ze Światła znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami. Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów,

dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju. Nasz lampion z betlejemskim światłem pokoju będzie stał przed ołtarzem do 24 grudnia br. Osoby pragnące wziąć ze sobą to światło pokoju i dzielić się nim z innymi mogą przyjść dziś, jutro lub pojutrze ze swoją świecą, zapalić ją od naszego betlejemskiego światła pokoju i krzewić dalej ideę braterstwa i pokoju.