W ubiegłą niedzielę przeprowadzona była zbiórka na Misje. Zebraliśmy na ten cel 440 zł. Natomiast podczas „Orszaku Trzech Króli” w publicznej zbiórce „Podaruj dzieciom wakacje” zebrana została kwota 937 zł. Bóg zapłać!

Dziś przeżywamy niedzielę Chrztu Pańskiego, kończącą liturgiczny okres Bożego Narodzenia.

Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W numerze polecamy artykuły: „Aby wszyscy byli jedno” oraz „Czy media są ważniejsze niż kościoły?”, „Media w służbie człowiekowi”. Zachęcamy do nabywania i czytania.

Przeżywamy w naszej parafii kolędę. W minionym tygodniu anonimowy ofiarodawca z Zawad złożył ofiarę 2.000 zł., a spełniając pośmiertnie wolę + Krystyny Przyjaznej z Wójcic jej rodzina złożyła ofiarę 1.000 zł. na rzecz prac renowacyjnych przy naszym kościele. Na dzień 11.01.2020 r. na rzecz wspomnianych prac dysponujemy kwotą 139.566 zł. Potrzebujemy więc jeszcze ok. 86.000 zł., aby wykonać i sfinansować zaplanowane inwestycje. Dlatego składając serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszej inwestycji, zwłaszcza podczas tegorocznej „kolędy”.

A teraz porządek kolędowania w tym tygodniu:

• Poniedziałek od g. 15.000 – ul. Przemysłowa „4” (2 ks.) i ul. Przemysłowa „3” (1 ks.)
  • Wtorek od g. 9.00 – Żelisław n/drogą (2 ks.) i Żelisław za Młynem (1 ks.)
  • Środa od g. 15.00 – ul. Kaliska (2 ks.) oraz SKR-y „Szeregowiec” (1 ks.)
  • Czwartek od g. 15.00- ul. Sieradzka (3 ks.)
  • Piątek od g. 15.00 – Pl. Sulwińskiego z dwóch stron (2 ks.) i ul. Sportowa „2” z domkami (1 ks.) Sobota od g. 9.00 – Smaszków i Kostrzewice (2 ks.) oraz Kołdów (1 ks.)

Przypominamy, że do końca stycznia z racji „kolędy” Msze św. w dni powszednie będą codziennie rano, a wieczorne Msze św. będą tylko w środy, piątki i soboty. Kancelaria zaś w czasie trwania kolędy będzie czynna codziennie od poniedziałku do soboty – rano, w godz. 8.00-8.30.

Z racji Niedzieli Chrztu Pańskiego przypominamy rodzicom, którzy chcą ochrzcić dziecko, że powinni:

1. Wziąć odpowiedzialność za wychowanie swojego dziecka w wierze oraz wybrać chrzestnych wierzących i regularnie praktykujących, którzy mają ukończone 16 lat, są po bierzmowaniu, co niedzielę uczestniczą we Mszy św. i nie żyją w związku niesakramentalnym, którzy będą pomagać rodzicom w religijnym wychowaniu dziecka.
  2. Zgłosić się ok. 1 miesiąc przed terminem chrztu do kancelarii parafialnej i ustalić z księdzem termin Chrztu św., dostarczając akt urodzenia dziecka i spisując akt Chrztu. Chrzty odbywają się w sobotę o g. 18.00 lub w czasie innych Mszy św. w niedzielę.
  3. Bezpośrednio przed chrztem rodzic ma udać się w zakrystii do pana „kościelnego”, a chrzestni składają podpisy w księdze chrztów.