We wtorek przeżywać będziemy dzień babci a w środę dzień dziadka. Wszystkim babciom i dziadkom składamy najlepsze życzenia, niech Pan Bóg obdarza wszystkich potrzebnymi łaskami. Módlmy się za naszych żyjących oraz zmarłych dziadków za wstawiennictwem św. Anny i św. Joachima - dziadków Pana Jezusa.

Od 18 do 25 stycznia przeżywamy Tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w intencji jedności chrześcijan.

Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. W numerze polecamy artykuły: „Aby wszyscy byli jedno” oraz „Czy media są ważniejsze niż kościoły?”, „Media w służbie człowiekowi”. Zachęcamy do nabywania i czytania.

Przeżywamy w naszej parafii kolędę. W minionym tygodniu anonimowy ofiarodawca z ul. Sieradzkiej złożył ofiarę 1.000 zł., na rzecz prac renowacyjnych przy naszym kościele. Na dzień 18.01.2020 r. na rzecz wspomnianych prac dysponujemy kwotą 140.566 zł. Potrzebujemy więc jeszcze ok. 85.000 zł., aby wykonać i sfinansować zaplanowane inwestycje. Dlatego składając serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszej inwestycji, zwłaszcza podczas tegorocznej „kolędy”

W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. Radni Parafialni, jak co miesiąc, będą przeprowadzać zbiórkę pieniężną na rzecz prac renowacyjnych przy naszym kościele. Bóg zapłać za złożone ofiary!

Przeżywamy nadal w naszej parafii kolędę. Porządek kolędowania w tym tygodniu następujący:

• Poniedziałek od g. 15.000 – Ul. Kościuszki (2 ks.) oraz ul. Młyńska i „Domki Pietruchy” (1 ks.)
  • Wtorek od g. 15.00 – Pl. Niepodległości - Urząd Miasta i Gminy (2 ks.), oraz „Stare Miasto”, „Błaszkowianka” i ul. Kościelna (1 ks.)
  • Czwartek od g. 15.00- Borysławice Osiedle (3 ks.)
  • Piątek od g. 9.00 – Brzozowiec (2 ks.), a od g. 15.00 ul. Polna i Krótka (1 ks.)
  • Sobota od g. 9.00 – Kokoszki (2 ks.) oraz Chrzanowice Wilczkowice (1 ks.)

Przypominamy, że do końca trwania „kolędy” Msze św. w dni powszednie będą codziennie rano, a wieczorne Msze św. będą tylko w środy, piątki i soboty. Kancelaria zaś w czasie trwania kolędy będzie czynna codziennie od poniedziałku do soboty – rano, w godz. 8.00-8.30.

Osoby wyjeżdżające na pielgrzymko-wycieczkę do Warszawy i Niepokalanowa – 8 i 9 lutego br. prosimy o zgłoszenie się do ks. Łukasza.

Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Medziugorje w terminie od 26 kwietnia do 4 maja br. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.

Dziś (niedziela) swoje imieniny obchodzi ks. Mariusz oraz pan Organista. Naszym solenizantom składamy najlepsze życzenia i prosimy wszystkich o modlitwę w ich intencji.