W tym tygodniu planujemy zakończenie „kolędowania” w naszej parafii. Porządek kolędowania: Wtorek od g. 15.00 – Pl. Niepodległości – Bloki (1 ks.), Pl. Niepodległości po str. Apteki (1 ks.) i Pl. Sulwińskiego – Bloki (1 ks.)

Jeżeli ktoś z jakichkolwiek powodów nie miał w tym roku „kolędy”, a chciałby z niej skorzystać to prosimy to w najbliższych dniach zgłosić w kancelarii parafialnej.

Informujemy, że od jutra zarówno sprawowanie Mszy św. w tygodniu jak i urzędowanie kancelarii parafialnej będzie się odbywać według stałego, poza kolędowego porządku.

Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W numerze polecamy artykuły poświęcone małżeństwu i życiu konsekrowanemu, oraz artykuł o „Orszaku Trzech Króli” w Błaszkach. Zbliża się beatyfikacja Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Dlatego od dziś rozprowadzamy też książkę: „Wszystko o Prymasie Tysiąclecia”. Koszt książki – 10 zł. W książce znajdziemy bogatą biografię wyjątkowego człowieka, katolika, patrioty i Polaka. Zachęcamy do nabywania i czytania! Nasza diecezja na okoliczność beatyfikacji kard. Wyszyńskiego przygotowuje specjalną publikację, która upamiętni obecność Prymasa Tysiąclecia w parafiach należących obecnie do diecezji kaliskiej. Dlatego prosimy też o nieodpłatne udostępnienie zdjęć i innych materiałów archiwalnych dokumentujących wizyty kardynała Wyszyńskiego w parafiach naszej diecezji . Więcej szczegółów w piśmie umieszczonym w gablocie parafialnej.

W środę przez cały dzień będzie w naszym kościele Jerycho Różańcowe. Wszystkich zapraszamy na choćby krótką modlitwę, a na Mszę św. wieczorną o g. 18.00 i na spotkanie formacyjne po tej Mszy św. zapraszamy Wspólnotę Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym w naszej Parafii.

W sobotę, z racji I soboty miesiąca, po Mszy wieczornej będzie nabożeństwo fatimskie. Na to nabożeństwo zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej, a zwłaszcza członków Róż Różańcowych. Int. Różańca na luty: „Za chorych i starszych parafian”.

W przyszłą niedzielę przypada święto Ofiarowania Pańskiego. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Na wszystkich Mszach św. będzie w tym dniu błogosławienie świec. Z racji przeżywanego 2 lutego - Światowego Dnia Życia Konsekrowanego - w przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe naszej Diecezji; między innymi na wsparcie Sióstr Kamedułek w Złoczewie. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o g. 12.00 i na spotkanie po tej Mszy św. wszystkie dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami. Na spotkaniu będą rozdawane świece.

Wyższe Seminarium Duchowne w Kaliszu organizuje w lutym specjalne rekolekcje dla młodzieży męskiej, które mają na celu rozpoznanie życiowego powołania: I tura: od 14 – 16 lutego, dla młodzieży z klas V – VIII szkoły podstawowej. II tura: od 21 – 23 lutego, dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych i dla starszych Bliższe informacje o rekolekcjach można uzyskać u swoich księży.

W związku z obchodami 100 rocznicy pobytu i posługi Sióstr Obliczanek w Błaszkach, siostry przygotowują biuletyn, w którym pragną zamieścić zdjęcia i świadectwa osób, które chciałyby podzielić się swoimi wspomnieniami z różnych okresów działalności sióstr w tutejszej parafii. Wspomnieniami można się dzielić przesyłając je w formie pisemnej na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dzwoniąc pod numer: 43 8292024 w celu omówienia szczegółów związanych z formą przekazania materiałów do biuletynu. Z góry serdecznie dziękujemy, Bóg zapłać!

Przeżywamy w naszej parafii kolędę. W minionym tygodniu na rzecz prac remontowych przy naszym kościele anonimowy ofiarodawca z Brzozowca ofiarował 4.000 zł., anonimowy ofiarodawca z ul. Kościelnej złożył ofiarę 500 zł., anonimowy ofiarodawca z Osiedla Borysławice złożył również ofiarę 500 zł. i dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych wraz z rodzicami ofiarowali także 500 zł. Ostatnia ofiara to część pieniędzy pozyskanych ze sprzedaży sianka oraz kadzidła i kredy. W ten sposób młodzi pragną wyrazić swoją wrażliwość na potrzeby wspólnoty naszego kościoła parafialnego. Bóg zapłać! Na dzień 25.01.2020 r. na rzecz wspomnianych prac dysponujemy kwotą 146.066 zł. Potrzebujemy więc jeszcze ok. 79.000 zł., aby wykonać i sfinansować zaplanowane inwestycje. W dzisiejszą niedzielę po wszystkich Mszach św. Radni Parafialni, jak co miesiąc, będą przeprowadzać zbiórkę pieniężną na rzecz prac remontowych przy naszym kościele. Dlatego składając serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszej inwestycji.

W minioną środę w parafii św. Mateusza w Świerczynie, w diecezji Włocławskiej odbył się pogrzeb mamy naszego ks. proboszcza – śp. Pelagii Mikołajewskiej. Ks. proboszcz z całego serca dziękuje wszystkim, którzy okazali mu swoją życzliwość i solidarność po śmierci mamy, a zwłaszcza tym, którzy dwoma autokarami pojechali do wspomnianej parafii aby uczestniczyć w pogrzebie śp. Pelagii Mikołajewskiej. Ks. Proboszcz dziękuje zwłaszcza za zamówienie w int. jego Mamy kilkudziesięciu Mszy św. oraz za każdą modlitwę. Serdeczne Bóg zapłać!